Facebook Google+ Twitter

Nie oddamy gdańskiego Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych!

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych jest bardzo ciekawą szkołą w województwie pomorskim. Niestety władze Gdańska twierdzą, że jest to mała szkoła nie mająca racji bytu. Uczniowie mają odmienne zdanie i protestują przeciw likwidacji!

Dlaczego chcecie odebrać nam ZSBA? Szkołę w której czujemy się dobrze i wyrażamy szczere chęci do nauki? Dlaczego władze argumentują zamiar likwidacji szkoły małym nią zainteresowaniem, skoro jest wręcz odwrotnie? To władze Gdańska likwidują z roku na rok profile w ZSBA i to miasto odpycha od szkoły uczniów, którzy chcieliby rozpocząć edukację w tej placówce !

Małe szkoły nie mają racji bytu? Tak uważa część radnych i pani wiceprezydent Ewa Kamińska! Uważacie, że w szkole, do której uczęszcza ok 1000 osób, będzie nam lepiej? Tam stworzycie nam idealne warunki do pracy? Czy miasto wzięło pod uwagę to, że w nowej szkole będzie trudno nam się odnaleźć? Nie sądzę!

Pani Ewa Kamińska zapewniła, że przeniosą ZSBA wraz z nauczycielami , pytanie - w jaki sposób to zrealizujecie? Nauczyciele będą w rozjazdach między XX LO i PSB? A może miasto chce opłacić bilety dla nauczycieli na przejazdy między tymi szkołami?

Kiedy w budżecie miejskim Gdańska widać dno, to trzeba zlikwidować parę szkół, sprzedać działki deweloperom- najprostsze rozwiązanie prawda? Czy tak się załatwia sprawy w Gdańsku, aby uzyskać pieniądze?

Miasto nie potrafi dbać o sprawy budżetowe, może gdyby władze nie sprzedały działki o powierzchni 12 tys. mkw za "grosze" (28 393 zł), która została wyceniona na 2,8 mln zł (informacje z gazety "NIE" 21/2011, chętnych zapraszam do poczytania, naprawdę bardzo ciekawy artykuł!) i praktycznie oddana dla gdańskiej kurii to dalej moglibyśmy pracować i uczyć się w naszych szkołach. Nie mówiąc już o ZSBA, ale również o pozostałych 7 szkołach, które zostały przeznaczone do likwidacji.

Żałosne,bo nie potrafię tego określić w inny sposób, jak Gdańsk marnotrawi pieniądze, najpierw remontują szkoły, a potem zamierzają je zlikwidować. No chyba, że władza ma jakiś genialny pomysł jak przenieść odnowioną salę gimnastyczną, nowe okna do XX LO czy PSB. Dla radnych i pani Ewy Kamińskiej jestem pewnie zwykłą uczennicą ZSBA, ale ja i moi koledzy ze szkoły walczymy o ludzi, a nie o własne zyski.

Mam nieodzowne wrażenie, że w porównaniu do pieniądza staliśmy się nikim w oczach władz. Może lepiej jeszcze przemyśleć sprawy likwidacji ciekawych i cieszących sie zainteresowaniem szkół albo zwyczajnie zmienić władze w Gdańsku!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.