Facebook Google+ Twitter

Nie odnaleziono ciała Pierwszej Damy?

Wczoraj dotarły do Polski informacje, że Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciała swojego brata oraz jego małżonki. Niestety okazały się nie do końca prawdziwe.

Pierwsza Dama - Maria Kaczyńska / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maria_Kaczynska_(official_portrait).jpgDziś, około godziny 14 do Polski ma przylecieć trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego, a także innych ofiar wczorajszej tragedii. Wśród nich, jak się okazuje brakuje ciała Pierwszej Damy. Zapytany przez TVN24 - Adam Bielan - o informacje dotyczące właśnie zmarłej Marii Kaczyńskiej, były jednoznaczne. "Nie było ciała Pierwszej Damy" - powtarzał jedynie roztrzęsiony polityk. Dziennikarzy zaciekawił fakt, czy prezydencka para wróci razem do Polski, jednakże jedyne wiadomości, które do nich dotarły są wstrząsające.

Wszędzie przede wszystkim Polacy opłakują swojego prezydenta. Jednak Witold Waszczykowski, bliski współpracownik prezydenta i wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, wypowiedział się właśnie o małżonce Lecha Kaczyńskiego.

- Była bardzo dobrym uzupełnieniem prezydenta Kaczyńskiego. Potrafiła bardzo często, na oficjalnych spotkaniach czy obiadach, wejść w merytoryczną rozmowę - powiedział o Marii Kaczyńskiej, właśnie Witold Waszczykowski. Często wyganiała swojego męża, jak i jego współpracowników, gdy późno w nocy pracowali, nakazywała im iść spać, ponieważ dla niej - "jutro też był dzień". Zabraknie nie tylko prezydenta, ale również naszej Pierwszej Damy.

Wczorajsza tragedia pochłonęła 96 osób, ale do naszego kraju przyleci aż 98 trumien. Niektóre z ciał uległy bardzo poważnym uszkodzeniom. Dlatego też zidentyfikowano dopiero 24 osoby.

Na podstawie:
TVN24
TVN24


Czytaj także:
Żałoba w Warszawie okiem kamery W24.pl
Ostatnia wypowiedź Lecha Kaczyńskiego dla prasy
Maria i Lech Kaczyńscy - wspomnienie
Takiego dramatu współczesny świat nie widział
Światowe media wstrząśnięte polską tragedią
Komentator moskiewskiego radia prosi Polaków o wybaczenie
Irlandzka Polonia zjednoczona w obliczu tragedii
Janusz Zakrzeński zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Serce ściska przeszli do historii ci kyórzy sami historię tworzyli Cześć ich pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znajdą, na pewno znajdą, to tylko kwestia czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tytuł wprowadza trochę w błąd... mam nadzieję, że nie będzie samospełniającą się prognozą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda Polska nosi jakieś fatum historyczne. Prawdą jest, że w Europie nie ma takiego drugiego kraju z tak tragiczną historią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to chyba ma najtragiczniejszą historię w Europie. Czy jest jeszcze Kraj, którego Naród tyle wycierpiał, co Polacy?
Wczorajsza Tragedia, to nie jest Tragedią Lotniczą, to jest Tragedia Polski. Tragedia naszej Polskiej Rzeczywistości. Rzeczywistości szeroko pojętej, czyli naszej sytuacji społecznej, gospodarczej, politycznej.
Prezydent Lech Kaczyński zabiegał wszelkimi sposobami o uznanie Zbrodni Katyńskiej, tej sprzed 67-miu laty za czyn haniebny, który powinien być potępiony, również przez "Spadkobierców" ówczesnych Katów, czyli przez obecną Rosję. Można by tu dywagować, nad słusznością Prezydenckich Zabiegów. Można byłoby mówić, że Prezydenckie Zabiegi z góry były skazane na niepowodzenie, jako że - można by powiedzieć: Nikt jeszcze z Tygrysa nie zrobił Baranka, czy z hieny - owieczki. Po co więc rozumny człowiek poświęca swoje i nie tylko siły, aby tego dokonać? Mój adwersarz zapewne powiedział by: Za prawdę historyczną warto ponosić ofiary. Może i warto? Ale gdybym ja miał wpływ na przebieg dalszych wydarzeń, to bym wszystko robił, aby unikać wszelkich zależności od Narodów, od których Polacy doznali tylu krzywd. Polska jest w stanie sama się utrzymać, przy prowadzeniu odpowiedniej polityki gospodarczej i uniezależnić się od swoich nieprzyjaciół. Prosto mówiąc: Powinna trzymać się od Nich z daleka. Innego wyjścia nie ma! Nie ma wyboru! Co robić? A no! Pytanie pozostawiam otwarte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Maria Kaczyńska wniosła do wielkiej polityki wymiar czysto ludzki. Elegancka i naturalna w swoich zachowaniach, wobec męża i gości prezydenta, zawsze wzbudzała moją sympatię. Prawdziwa Dama. Może jakimś cudem przeżyła i czeka na pomoc....

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest smutne, ale prawdziwe i wzruszające. Niektóre osoby będzie można rozpoznać jedynie po ubraniu, ewentualnie obrączce, medaliku, nieśmiertelniku ale większość ludzi nawet nie wie co to jest nieśmiertelnik. [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.