Facebook Google+ Twitter

Nie odnaleźli wraku ORP Orzeł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-08 16:38

Załoga Ekspedycji Orzeł zakończyła prace badawcze na Morzu Północnym i wraca do portu w Gdyni. Niestety, nie udało się jej odnaleźć miejsca spoczynku ORP Orzeł i jego bohaterskiej załogi.

Podczas rejsu ekspedycja natrafiła na kilka obiektów podwodnych, w tym wrak parowego statku handlowego, który wpłynął na minę oraz wrak metalowego żaglowca.

Członkowie ekspedycji po powrocie do Gdyni, 12 sierpnia spotkają się z dziennikarzami.

Postępy "Ekspedycji Orzeł Balex Metal" można było śledzić .na antenie oraz stronie internetowej Polskiego Radia Euro. Jej celem jest odnalezienie i dokumentacja wraku najsłynniejszego polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł". W 1940 roku zaginął on wraz z załogą w niewyjaśnionych okolicznościach.

Relacje i komentarze uczestników wyprawy na Morze Północne można było usłyszeć w codziennej audycji "Popołudnik" oraz sobotnim "Hyde Parku". Dziennik podróży oraz zdjęcia dostępne są także na stronie internetowej www.polskieradioeuro.pl.

Wyprawa miała potwierdzić lub obalić hipotezę, jakoby ORP "Orzeł" wszedł w czerwcu 1940 roku na minę w okolicach norweskiego portu Stavanger i zatonął.
Radio Euro objęło ekspedycję patronatem medialnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.