Facebook Google+ Twitter

Nie oglądaj seksu, bo zajdziesz w ciążę

Tytuł brzmi absurdalnie, ale jest prawdziwy. Oglądanie w telewizji programów o seksie dwukrotnie zwiększa ryzyko zajścia w ciążę, lub – w przypadku chłopców – ryzyko, że staną się jej sprawcami. Tak mówią wyniki ostatnich badań.

Niektóre produkcje telewizyjne, takie jak "Seks w wielkim mieście", mogą przyczyniać się do obniżenia wieku inicjacji seksualnej i wzrostu liczby niechcianych ciąż / Fot. kimberlyfaye / http://flickr.com/photos/kimberlyfaye/2893558672 / lic. CC AttributionOd razu warto podkreślić, że bynajmniej nie chodzi o pornografię. Skupiono się na zwykłych programach telewizyjnych – filmach, serialach, reality show, a nawet kreskówkach. Amerykańscy naukowcy z organizacji RAND przez kilka lat przeprowadzali badania na grupie młodzieży, których wyniki opublikowano w listopadowym wydaniu pisma „Pediatrics” oraz na stronie internetowej rand.org.

Co się okazało? Oglądanie programów telewizyjnych, które w jakikolwiek sposób poruszają problem seksu lub pokazują go na ekranie, dwukrotnie zwiększa ryzyko niechcianej ciąży. – Ilość takich programów zwiększyła się w ostatnich latach – mówi Anita Chandra, kierująca zespołem, który prowadził badania. Spośród badanych nastolatków, aż 90 proc. wykazywało dużą aktywność, jeśli chodzi o oglądanie seksu w telewizji. Po kilku latach okazało się, że te osoby doprowadzały do ciąży dwukrotnie częściej niż pozostałe 10 proc. badanych.

Seks tak, antykoncepcja nie


Jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji są, zdaniem amerykańskich naukowców, nieodpowiednio przygotowane programy pokazywane w telewizji. Większość z nich bagatelizuje możliwe konsekwencje współżycia. – Młodzież oglądająca telewizję nie znajdzie w niej wystarczających informacji na temat ryzyka wynikającego z seksu bez zabezpieczenia – twierdzi Chandra. W efekcie młodzież skupia się przede wszystkim na samym uprawianiu miłości, lekceważąc m.in. kwestie antykoncepcji. Co więcej, wciąż obniża się wiek inicjacji seksualnej. Obecnie wynosi w USA około 16 lat, a według niektórych danych, w przypadku nastolatek może wynosić nawet 15 lat.

Badania potwierdziły ponadto, że spory wpływ na ryzyko ciąży mają inne czynniki. Większość z nich nie zaskakuje. Bardziej zagrożone niechcianą ciążą (lub jej spowodowaniem, w przypadku chłopców) są młodzi ludzie wychowani przez rozbite małżeństwa, a także Afroamerykanie oraz ci, którzy sprawiają różne problemy wychowawcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

haahaah ( +)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czego to ludzie nie wymyślą.... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Badania uzasadniają jedynie tezę o wzmożonej aktywności seksualnej u oglądających nastolatków. Sformułowanie "ryzoko zajścia w ciążę" to chyba nie to samo. To tak jakby stwierdzić, że oglądanie programów kulinarnych skutkuje szerzeniem się próchnicy ponieważ wzmaga apetyt i zwiększa ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia. Przecież programy kulinarne nic nie wspominają o "zabezpieczaniu się" poprzez regularne szczotkowanie zębów i wizyty u dentysty...
Nadzieja, że bezsensowne programy badawcze ustąpią miejsca tym bardziej potrzebnym znów okazała się płonna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Metodami statystycznymi można udowodnić dowolną tezę ;).
Zauważcie, że jedynie stwierdzono istnienie zależności: więcej seksu na ekranie - więcej seksu w życiu. Tak, mogę się zgodzić, że istnieje silna korelacja pomiędzy oglądaniem a życiem, ale wysnuwanie wniosków, że jedno jest przyczyną drugie to jakiś absurd. To tak jakby stwierdzić, skoro spośród dzieci do lat 10 aż 90% z nich ogląda regularnie kreskówki, to oglądanie kreskówek wpływa na wiek dziecka.
Po prostu każdy jest inny. Są ludzie mniej i bardziej aktywni seksualnie. Ci drudzy nie tylko żyją aktywniej, ale też i wykazują większe zainteresowanie ww. tematyką w tv. Ot co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aleś poruszył temat hehe ;) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.