Facebook Google+ Twitter

Nie opieraj się, nie noś wysokich obcasów. Co nam szkodzi?

Pożytki z medytacji można wypisać w wielu punktach: rozluźnienie napięć, osiągnięcie wewnętrznej harmonii .... itp., itd.

Można o tym wyczytać w wielu książkach i poradnikach.

Intencje osób, piszących poradniki, nie są tak do końca jasne. Często piszą oni nie po to, żeby komuś pomóc, tylko po to, żeby zabłysnąć wiedzą lub ściągnąć ludzi na prowadzone przez siebie zajęcia. Chodzenie na jogę staje się trendi, albo kool. Owiane nimbem wyższości nabiera znaczenia ceremoniału dla wybranych. Grono osób, chodzących na jogę, stara się robić wrażenie elity. Przecież mogą sobie na to pozwolić tylko ci, którzy mają czas i pieniądze. Co jednak mają począć ci, którzy mają bardzo napięty plan każdego dnia, obarczeni są rodziną, pracą, a czasem własnym domem? Własny dom, z niewielkim nawet trawnikiem, stwarza przecież całą masę obowiązków, których nie da się odłożyć. Co mają począć ci, których zwyczajnie nie stać na to, żeby wydzielić z budżetu środki potrzebne na jogę? Czy wszystko dla nich stracone? Nie mogą osiągnąć wewnętrznej harmonii? Nie mogą poprzez świadome oddychanie osiągać wyższych stanów świadomości? Nie mogą likwidować w sobie napięć wewnętrznych? Otóż mogą. Każdy z nas może, wystarczy zidentyfikować największych wrogów zdrowego życia i ... ich unikać.

Oparcia – są naszym największym wrogiem. Wszystkie krzesła, fotele, kanapy – to przyrządy – o ile można je tak nazwać, za pomocą których robimy sobie największą krzywdę. Najkorzystniej dla zdrowia byłoby oczywiście korzystać wyłącznie z taboretów, bez krzywienia pleców, uciskania żeber i miażdżenia płuc. Nie flaczałyby wtedy nasze mięśnie grzbietu i brzucha, nie robiłyby nam się okrągłe brzuszyska. Natura nie przygotowała ciała człowieka do korzystania z oparć, ale możesz temu zaradzić. Nawet teraz siedząc przy komputerze. Wystarczy, że odkleisz plecy od oparcia i cofniesz ramiona do tyłu. Prawda, że lżej oddychać?

Zachowanie takiej postawy przez dłuższy czas jest na początku męczące, ale po pewnym okresie świadomego jej przybierania Twoje mięśnie brzucha i grzbietu usztywnią się i będziesz przybierał właściwą postawę odruchowo, bez udziału świadomości. Powinieneś do tego dążyć, bo właściwa postawa to bardzo ważny krok do osiągnięcia wewnętrznej harmonii i życia zgodnie z naturą. Przybieranie właściwej postawy nie wymaga przy tym żadnych nakładów finansowych ani czasowych. Można to robić, siedząc przy kompie lub TV, stojąc na przystanku, w kościele, chodząc za kosiarką...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.