Facebook Google+ Twitter

Nie opłaca się być dziwką, nastolatki są tańsze

Galerianki, cichodajki, sponsorzy i dobrzy wujkowie. Wielki półświatek polskich miast i wsi. Czy nasza młodzież wie, czym jest moralność?

Jak donosi tygodnik lokalny „Pałuki” w okresie ostatnich czterech miesięcy dwukrotnie doszło do zbiorowego gwałtu na nastolatce.

Pierwsza sytuacja miała miejsce z 19 na 20 czerwca. Podczas osiemnastki ucznia jednej ze żnińskich szkół ponadgimnazjalnych. Trzech Chłopców od 14 do 16 lat zgwałciło pijaną szesnastolatkę. Natomiast 20 września, innych trzech chłopców w wieku 14, 15 i 17 lat zgwałciło, po wcześniejszym upojeniu alkoholowym podczas wagarów w mieszkaniu jednego ze sprawców, trzynastolatkę.

W mediach wiele ostatnio mówi się o rozwiązłości seksualnej polskich nastolatek. Na serwisach społecznościowych umieszczają swoje pół nagie lub całkiem rozbierane zdjęcia oferując więcej za wpłaty na konto często śmiesznych sum wysokości poniżej 10zł.

Na ekrany kin w ubiegłym roku wszedł nie tyle kontrowersyjny, co smutny film „Galerianki”. Film skierowany do dorosłych odbiorców opisujący jakże nieciekawa przyszłość naszego narodu w postaci dziewcząt oddających swoje ciała za prezenty. Stał się on nie, jako biblią dla polskich nastolatek widzących w takim zachowaniu umożliwiających życie „na poziomie” jak to określiła jedna z bohaterek filmu, a slogan: „Jak kupisz mi jeansy to zrobię ci loda” stał się sławniejszy od wielu innych kultowych tekstów jak chociażby: „kobieta mnie bije…” z Seksmisji – jakże otwartego filmu dotykającego spraw seksualności w czasach naszych rodziców.

Po tym wszystkim nie wiele zdziwiły mnie doniesienia o kolejnych nastolatkach w ciąży, które bez pohamowania opowiadały o tym jak bawiły się „w słoneczko” z kolegami. Może i jestem trochę starodawna, ale takie rzeczy zdarzają się przecież w dużych miastach, gdzie jak wiadomo rodzice zagnani pracą nie widzą, co się dzieje z ich dziećmi. Gdy jednak na wakacje wróciłam do mojej rodzinnej wiochy przeraził mnie fakt, że dziewczynki, które znam od noworodka, a obecnie uczęszczające do gimnazjum niczym nie różnią się od tak zwanych galerianek! Krótkie spódniczki i obcasy oraz pełen makijaż w pierwszej klasie gimnazjum?! No way! A jednak… U nas także nie brakowało „słoneczka”. podczas rozmowy ze znajomymi zakpiłam sobie, że i „dobrych wujków” pewnie nie brakuje. Spotkałam się z odpowiedzią: „A ty swojego nie masz? Jak ty się utrzymujesz na studiach?!” No, co się dzieje z tymi ludźmi!

Chociaż się nie dziwię. Ikony popkultury promowane przez kanał dla dzieci Disney Channel wyrażają hedonistyczne podejście do życia. Komedie dla młodzieży ociekają spermą i seksem. Większość z nich zbudowana jest na kanonie, „kto ostatni zaliczy ten ciapa”. Reklamy na każdym kroku dopuszczają się dwuznaczności: „ Masz małego? Kup dużego!”. To wszystko od najmłodszych lat dociera do szarej masy dzieci i nastolatków, które taki wylansowany przez massmedia i popkulturę wizerunek zaczynają przejmować i kształtować ku swoim osobistym widzi mi się. Łatwa kasa i szybki seks czy jak kto woli „piękne auta i szybkie kobiety” to jest to, co się teraz widzi. Nastolatki nieskrywające ciała – wręcz przeciwnie prześcigające się w metodach ich odsłaniania wylegają na upalne i rozgrzane ulice pełne niewyżytych chłopców, którzy zamiast Discovery wybierają RedTube i nieszczęście gotowe! O ilu gwałtach media nas nie informują, bo same poszkodowane nie pamiętają, że do takiego czegoś doszło, ponieważ były kompletnie pijane? Tego nie wiem, ale zakończę zdaniem przeczytanym w reportażu poświęconym gwałtom na nastolatkach: „Gdyby to nie była moja córka sam bym ją chętnie wyruchał”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

kielecki
  • kielecki
  • 11.06.2012 17:06

Pytanie powinno brzmieć: czy DOROŚLI LUDZIE wykorzystujący te nastolatki wiedzą co to moralność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście tylko ble ble ble ,i nic z tego nie wynika...koło sie kreci ,i temat sie nakreca...Ula

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja przewrotnie, jaka matka taka natka, jaka rodzina, taka młodzież, wszystko wynosimy z domu i nie mozna zasłaniać się szkoła internetem, tv radiem czy innymi anomaliami i zepsucie, jezeli rodzina jest zdrowa kochajaca rozmawiajaca ze soba o wszystkim takze o tym co zakazane juz nie jest tylko leży jak towar mięsny na ladzie, wtedy sprawy nie są frajda bo sa one normalnym tematem w domu i problemów takich nie ma, młodziez jest fajna ale nasze postrzeganie świata troche zwariowane, jak praca to do oporu i to obie strony jak zabawa to do oporu, jak picie to do upadu itp, itd przykłady mnozyć mozna, i co sie później dziwować, błąd tkwi przede wszystkich w ilościach błędów przez nas dorosłych popełnianych,

Komentarz został ukrytyrozwiń

@3445 - otóż czerpanie zysków z nierządu jest podobno ostatnio popularnym usprawiedliwieniem dla osób, którym fiskus każe sie spowiadać z nie udokumentowanych powodów. I to jest absolutnie nowatorskie poszerzenie granic umiejetności w ramach "Polak potrafi".
http://www.e-podatnik.pl/artykul/fiskus/8776/Prostytucja_jako_proba_wyjasnienia_nieujawnionych_zrodel_dochodu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
3445
  • 3445
  • 23.02.2011 16:35

Panienki się puszczają, za parę groszy, hmmm nieopodatkowane...
Młodzież , była zawsze ta dobra i ta zepsuta...ta świętojebliwa i ta zdemoralizowana. Nic nowego. tylko co z tymi podatkami... ? ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak bardzo w takich sytuacjach brakuje lewackich komentarzy. Być może jakby tekst artykułu obarczał winą PiS lub Radio Maryja to wywiązałaby się zażarta dyskusja. A tak to nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaki czasu; wiadomości z drzewa dobrego i złego nie zależą już ani od rodziców, ani od szkoły, ani od celebry kościelnej. Młodzież świci panu Bogu świeczkę - bo tak trzeba, i diabłu ogarek - bo tak chce.
Dorosli robią to samo, tylko sprytniej i bez tak opłakanych skutków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonały artykuł burzący porządek narracji , która jest wtłaczana wszystkimi możliwymi kanałami.
To odpowiedź dlaczego takie nie trafią na stronę główną , zdominowaną przez ble, ble.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety z tego co widzę nawet tutaj nie trafił na główną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatni akapit powinien być przez najbliższe 27 lat codziennie drukowany w każdej gazecie, na pierwszej stronie oraz pokazywany powinien być na każdym portalu internetowym, także na stronie głównej. Wielką czcionką. Ku przestrodze dorosłym. Tak, tak, dorosłym, a nie dzieciom.

Bo najłatwiej jest powiedzieć, że TELEWIZJA I INTERNET dzisiaj kształtują przyszłe pokolenia. I jest w tym bardzo wiele prawdy, z tym że telewizja i internet to nie perpetuum mobile. Tam pracują dorośli ludzie, którzy są współodpowiedzialni za to czego uczą się nastolatkowie. Inna rzecz, że ci sami ludzie później produkują audycje, reportaże, o tym jaką mamy młodzież i kółeczko się kręci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.