Facebook Google+ Twitter

Nie opuszczając Rudy Śląskiej, dobiegną do Watykanu

Współautorzy: Barbara Podgórska

O 7.50 wystartowali dziś rudzcy biegacze długodystansowi, aby uczcić beatyfikację Jana Pawła II. Przez 5 dni pokonają dystans 1498 km, dzielący plac Jana Pawła II w Nowym Bytomiu w Rudzie Śląskiej od placu Świętego Piotra w Rzymie.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPo mszy w kościele Świętego Pawła Apostoła i uroczystym wręczeniu pałeczki, do biegu wystartowało 11 zawodników i 1 zawodniczka z Rudzkiej Pokojowej Sztafety Biegowej. Będą biegli nieprzerwanie w dzień i w nocy, bez względu na pogodę, aż do niedzieli 1 maja. O godzinie 9 przewidywana jest runda finałowa.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPomysłodawcą biegu jest August Jakubik. Bieg ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy, kto czuje się na silach wytrzymać tempo narzucane przez uczestników sztafety, a więc przebiec 1 kilometr w czasie nie dłuższym od 5 minut. W pierwszej ekipie biegnących ambitnie wystartował więc Norbert Klosa, Ślązak Roku 2007.

Prezydent Grażyna Dziedzic - która biegnących będzie obserwować z okien swego gabinetu, wychodzących wprost na plac - zapowiedziała, że 30 kwietnia sama wyruszy na trasę. Cieszę się, że Ruda Śląska już dzisiaj włącza się nurt działań upamiętniających doniosłe wydarzenie. Usatysfakcjonowany jest również Zbigniew Domżalski, wiceprzewodniczący Rady Miasta i znakomity kolarz, który w przeszłości zorganizował rowerową sztafetę do Watykanu.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Biegniemy z potrzeby serca, nie dla wyczynu – podkreślał August Jakubik. Wyzwań sportowych mamy dość przez cały rok! Ten bieg jest wyjątkowy, bo sytuacja jest nadzwyczajna - wyniesienie na ołtarze naszego papieża!

Zawodnicy, okrążając nowobytomski rynek, przebiegają 250 metrów. Muszą więc zrobić łącznie 5992 okrążenia. Każdy zawodnik będzie biegł nieustannie przez dwie godziny, przemierzając przez ten czas 25 kilometrów. Potem przekazuje pałeczkę, zasiada przy stoliku sędziowskim i liczy okrążenia kolegów.

Czytaj też: New York Times: Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikację

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

czepialski
  • czepialski
  • 28.04.2011 12:09

Panie Adamie, jestem wiernym czytaczem pana artykułów i wiem ,że to był taki mały wypadek w pracy, każdemu się zdarza, czepialskiemu też . Z uszanowaniem i pozdrowieniami dla szanownej małżonki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Panie Czepialski! Slusznie Pan się "czepia" Nie wiem skąd się wzial ten idiotyzm.Oczywiscie powinno byc: przebiegają! Dziekuje za zwrocenie uwagi! Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 27.04.2011 11:31

Piękna idea , bieg , po zdrowie, bieg dla uczczenia , bieg dla pamięci - ale czepialski nie rozumie za co będą biegacze przepłagiwać te 250 metrów- może ktoś mi rzeczowo wytłumaczy- z góry dziękuję .Życzę radości z tego wyjątkowego wyczynu serca Z uszanowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjątkowy bieg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.