Facebook Google+ Twitter

"Nie Parkuj" i "Nie Jedź" na Annopolu i Rakowie

Parkingów przesiadkowych "Parkuj i Jedź" na Annopolu i Rakowie raczej nie będzie. Powstaną natomiast nowe centrum handlowe i outlet.

System parkingowy "Parkuj i Jedź" z założenia ma ułatwić sprawne przedostawanie się mieszkańców z przedmieść stolicy do Warszawy. Wystarczy pozostawić na parkingu samochód i jechać komunikacją miejską do centrum.

W tej chwili takich parkingów w Warszawie jest tylko 7. W planach jest budowa jeszcze 8 podobnych obiektów. Park&Ride cieszy się coraz większą popularnością. Na większości z nich odnalezienie rano wolnego miejsca graniczy z cudem. Z ekspertyzy wykonanej na zlecenie miasta wynika, że taki parking na Annopolu najprawdopodobniej nie powstanie. Miejsca postojowe są jednak tam bardzo potrzebne. Pomogłyby kierowcom podróżującym z Białołęki szybciej dotrzeć do centrum.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, w 2009 roku urzędnicy przekazali tereny przewidziane na "P+R" pod budowę centrum handlowego. Bernadetta Włoch-Nagórny, rzecznik prasowy dzielnicy Białołęka, w rozmowie z Wiadomościami24.pl podkreśla jednak: - "Jesteśmy otwarci na budowę nowych parkingów. Dzielnica zdaje sobie sprawę jak ważne dla mieszkańców jest sprawne połączenie z centrum". Z kolei Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, w rozmowie z nami powiedział, że budowa parkingu przejściowego na Annopolu nie była jeszcze uwzględniona nawet w planach.

Podobny chaos jest i na Rakowie. W 2007 roku prezydent miasta wydała zgodę na budowę magazynów na terenie przy stacji WKD, gdzie niegdyś były planowane parkingi systemu "Parkuj i Jedź".

Firma Sener przygotowała propozycje nowych lokalizacji, gdzie w najbliższym czasie mogą powstać postoje samochodowe. Eksperci zarekomendowali budowę między innymi parkingów: Kabaty (400 miejsc), Winnica (470), Jeziorki (100), Falenica (160), Żerań (200), Górczewska (400), Dawidy (80), Al. Jerozolimskie (450). Inwestycja kosztowałaby co najmniej 100 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszyscy chcieli dobrze a wyszło im jak zawsze. Swoją drogą o planach budowy na Annopolu wiedziałam 3-4 lata temu, więc dziwię się, że jest to takie Novum!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.