Facebook Google+ Twitter

Nie Paryż, nie Rzym, ale...

Widzisz Kochany, sam wpędziłeś się w kłopoty… Zapytałeś tylko gdzie chciałabym pojechać, a ja odpowiedziałam krótko: - Do Włocławka…

W planach mieliśmy i góry – ukochane przez nas obydwoje, najlepiej Tatry, bo piękne, bo prawdziwe, bo iście królewskie... i Bałtyk, ale tylko odrobinę, by piasek załaskotał nas mile, a morze szumem swym owinęło…. i jeziora, bo tam zawsze się wraca.

A gdy już się nawypoczywamy, uspokoimy, to wtedy gdzieś w Polskę możemy ruszyć. Planowaliśmy, palcem po mapie, wyjazd do Lublina, bo wschód, bo urok, bo nigdy tam nie byłam… I podróż do Kazimierza, nieodwiedzonego przez nas, a przecież warto, bo … bo to Kazimierz. I tak wiele miast i wiosek odwiedzić byśmy mogli, wiele zakwita na naszej liście miejsc-do-odwiedzenia.

Stanęło jednak na Włocławku. Wiem, wiem… Zaśmiałeś się do słuchawki, gdy wymówiłam nazwę tej miejscowości. Nie wierzyłeś, że mówię serio. Bo przecież, kto przy zdrowych zmysłach chciałby pojechać do Włocławka?

A przecież wiedziałeś, że nie znoszę tego miasta. Rozwleczone, długie, jest punktem granicznym. Gdy wyjeżdżam z Kutna, to właśnie od Włocławka już dalej niż bliżej do Ciebie. Ze stukotem kół oddalam się w stronę Torunia. Włocławek, i te wszystkie jego szaro-bure stacje, pielęgnują we mnie smutek i tęsknotę za Tobą.
Ale teraz, spotkać możemy się we Włocławku. Niech stanie się naszą Weroną, kujawską, niepozorną, ale naszą. Ja przyjadę z Torunia, Ty z Kutna.

Na stalowym dworcu się spotkamy, radośni, szczęśliwi, pewnie zmoczeni deszczem, bo to by pasowało do tego miasta, w którym króluje szarość. A potem, potem ruszymy gdzie bądź, siwymi ulicami, może nad Wisłę, może do jakiegoś parku? Nadając nowe znaczenia grafitowym ulicom, odczytując symbole, nam tylko znane. Piękny dzień, bo spędzony razem…

Tekst bierze udział w konkursie Wiadomości24.pl, organizowanym z okazji Dnia Kobiet. Stawką w nim jest wycieczka dla dwojga do Werony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.