Facebook Google+ Twitter

Nie płać za kursy i szkolenia – nowy zawód za pieniądze unijne

Mieszkańcy regionu łodzkiego, którzy chcą zmienić lub podnieść kwalifikacje zawodowe, nadal mogą zgłaszać się na szkolenia dofinansowane ze środków unijnych. W sierpniu, w Łódzkiem, wybrane zostały ostatnie instytucje szkoleniowe, które jeszcze w tym roku będą organizować bezpłatne kursy.

logo WUP w Łodzi / Fot. WUP w ŁodziZe szkoleń skorzystać mogą m.in. pielęgniarki i położne, rolnicy, osoby zagrożone utratą pracy oraz krótkotrwale bezrobotni. Dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego bezpłatnie nauczą się języka obcego, zdobędą nowy zawód lub przydatne w pracy umiejętności. Lista organizatorów szkoleń i punktów rekrutacyjnych znajduje się stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi w zakładce: ZPORR – baza projektów.

Kursy dofinansowane ze środków unijnych organizowane są
w województwie łódzkim już od początku 2005 r. i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Do tej pory skorzystało z nich blisko 20 tys. mieszkańców regionu. Na ten cel wykorzystano ponad 63 mln zł, czyli całość środków przyznanych dla województwa łódzkiego.

Na kolejne lata z Unii Europejskiej trafi do regionu łódzkiego kilka razy więcej pieniędzy. Będzie je można przeznaczyć na poprawę sytuacji na rynku pracy, w tym na organizację kursów i szkoleń dla mieszkańców regionu. Instytucje zainteresowane ubieganiem się o środki unijne na ten cel powinny odwiedzi serwis internetowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, zakładka: Kapitał Ludzki 2007-2013.

Źródło: WUP w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.