Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20477 miejsce

Nie płacę za pałace. Ruszyła kampania przeciwko wprowadzeniu nowej opłaty reprograficznej przez ZAiKS (wideo)

Sprzeciwiając się "opłatom za słuchanie radia u fryzjera, szewca i kosmetyczki", a także opłatom dla ZAiKS od tabletów, smartfonów i innych urządzeń, organizatorzy akcji "Nie płacę za pałace" zachęcają do odwiedzenia strony internetowej i podpisania petycji.

 / Fot. youtube/screen"ZAiKS, największa polska organizacja zbiorowego zarządzania, poza pobieraniem opłat od polskich przedsiębiorców m.in. za odtwarzanie radia w punktach usługowych, domaga się nałożenia opłaty reprograficznej na tablety i smartfony oraz podnosi stawki za odtwarzanie muzyki w hotelach. Postawieni zostaliśmy w obliczu absurdu, w którym ZAiKS, mając na koncie bankowym setki miliony złotych należne (ale nie wypłacone!) polskim artystom, żąda od nas - obywateli i przedsiębiorców - kolejnych pieniędzy" - czytamy na stronie organizatora.

"Nie płacę za pałace" to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Organizatorzy akcji chcą wprowadzenia zmian, które zapewnią godne wynagrodzenie artystom z poszanowaniem roli konsumentów oraz przedsiębiorców.

Zobacz także: Dodaj znajomego - nie hejtuj! Ruszyła kampania Fundacji Dzieci Niczyje

W kampanii bierze udział także Marcin Węgrzynowski, fryzjer, od którego ZAiKS zażądał opłaty za wykorzystywany w zakładzie fryzjerskim odbiornik radiowy nadający muzykę. Sprawa trafiła do sądu, a ten przyznał rację Węgrzynowskiemu.

Jak zaznacza Michał Kanownik, współkoordynator inicjatywy "Nie płacę za pałace" w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, po zebraniu stosownej liczby podpisów petycja zostania przekazana kilku adresatom - premierowi, ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, a także posłom i senatorom.Więcej informacji o akcji na www.nieplacezapalace.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest wiele rozgłośni w necie puszczających genialną muzykę artystów niezrzeszonych. Coraz więcej restauracji ma właśnie takie tabliczki i śmieje się z ZAiKS'a. Ja też przestałem słuchać tego chłamu przykrytego grubą warstwą reklam i propagandy puszczanego w ogólnodostępnych stacjach radiowych i TV. Rewelacyjna muzyka bez reklam każdy gatunek jaki tylko zamarzycie. http://pl.delicast.com/radio/jazz/Radio_Swiss_Jazz to strona z odsyłaczami do różnych rozgłośni. Polecam "Relax.fm" lub "Peripou Web radio". Miłego słuchania bez płacenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem przechodząc obok restauracji, będziemy płacić za zapachy wydobywające się zeń na zewnątrz, paranoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.