Facebook Google+ Twitter

Nie płacisz abonamentu? Trafisz do Krajowego Rejestru Długów

KRRiT listownie przypomni dłużnikom o ich abonamentowych zaległościach. W przypadku braku odzewu na informację, czyli nieuiszczenia opłaty we wskazanym terminie, dane mają być przekazane do Krajowego Rejestru Długów.

 / Fot. Yisris, CC BY-SA 2.0 / WikipediaKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji zawarła w tej sprawie umowę z Pocztą Polską – dotychczas, w ramach programu pilotażowego, wysłane zostały wezwania do zapłaty do 100 osób prywatnych i 50 firm. W przypadku braku informacji zwrotnej, dane dłużników mają być przekazane do Krajowego Rejestru Długów.

Jak podaje TVN24, rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska poinformowała, iż akcja przynosi już efekty - kilkusettysięczny dług postanowili spłacić m.in. właściciele jednego z dużych, znanych hoteli.

Abonament opłaca się za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych, przy czym za używanie uważa się także posiadanie urządzenia, które jest w stanie odbierać program.

Osoby fizyczne, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, szkoły, żłobki i domy pomocy społecznej zobowiązane są do uiszczenia jednej opłaty abonamentowej (radiowej lub radiowo-telewizyjnej), niezależnie od liczby urządzeń. Firmy i instytucje natomiast wnoszą opłatę abonamentową za każdy używany odbiornik radiowy i telewizyjny.

Kto jest zwolniony z opłacania abonamentu? Osoby, które ukończyły 75. rok życia; posiadające orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidzkiej, o całkowitej niezdolności do pracy lub o znacznym stopniu niepełnosprawności; inwalidzi wojenni i wojskowi; emeryci (gdy wysokość świadczenia nie przekracza 50 proc. ubiegłorocznego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej); renciści i bezrobotni - podaje TVN24.

Ile miesięcznie zapłacimy za TV i radio? Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

NIKOL
  • NIKOL
  • 04.01.2012 16:47

Jakie prawo ma rtv do mojego telewizora ani go nie kupilo ,ani pozyczki nie dalo kupilem sam atelewizor w xxi wieku nie jeest luksusem a po drugie jakim prawem rtv wchodzi z butami co mam robic ze swoimi pieniedzmi.DOBROWOLNIE PLACE KABLOWKE I OGLADAM NIKT MNIE NIE ZMUSZA DO PLACENIA JAK RTV JA NIC IM NIE JESTEM DLUZNY.ZCODNIE Z KONSTYTUCJA NIE MAJA PRAWA MNIE NEKAC I STRASZYC ZE MUSZE IM DZ=AWAC JAKIES PIENIADZE.PROSTA SSPRAWA JAK NIE PLACIMY TO SIE ZABIERA SWOJE PROGRAMY TAK JAK TO ROBI KABLOWKA BO ICH PROGRAM NIE NADAJE SIE DO OGLADANIA WSZYSTKIE PROGRAMY SA Z POCZATKOW XXWIEKU .POSZCZA TASME I NIECH LECI A PIENIADZE IM SIE NALERZA,POLACY NIE CHCA OGLADAC STAROCI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 10:09

Ja także programowo nie oglądam telewizji, nie tylko TVP S.A... No, chyba, że jestem u znajomych i akurat włączony jest telewizor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacenty Nowak
  • Jacenty Nowak
  • 17.11.2011 21:51

Straszą wywijając zardzewiałą anteną! Premier D. Tusk powiedział - bojkotować abonament RTV. Kto to jest, ta KRRiT, aby podskakiwać PREMIEROWI. Ja oglądam (Wrocław) czeskie cyfrowe stacje TV. Darmo. Na CT4 (sport), piłkarska liga mistrzów w jakości HD! Polskie sierotki emitują sygnał o małej mocy niepokrywający woj. dolnośląskiego! Kasy im brak na płacenie SŁUŻBOWĄ kartą płatniczą , czy co?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard
  • Ryszard
  • 17.11.2011 19:02

Ciekawe jak to jest .Gdy krtoś ma ;kablówkę albo satelite to musi zapłacić zdublowana oplate ?Chyba nie .Przecież płaci operatorowi za przsłanie usługi .Nie ogladam publicznej telewizji ani nie słucham polskich rozgłośni .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy Skarb Państwa można wpisać do rejestru dłużników ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.