Facebook Google+ Twitter

Nie poddawaj się. Bierz wiertarko-wkrętarkę i działaj!

Zaraz się zanudzą na Lewartowskiego 6. Podgląd moderacji w sobotni, świąteczny wieczór: nic. Żadnego tekstu. O, to czas na Moje Trzy Grosze! Czyli wykształciucha zmagań z upiornym meblem upragniony finał (niemal).

Korzystam z przywilejów trzeciego pióra, które uprawnia do wybiórczego traktowania zasady redagowania tekstów do internetu. Z wdzięcznego KISS, czyli „keep it simple, stupid” mogę spokojnie pozostać tylko przy tym drugim, a i tak sypnie się kilka plusików. Nikogo nie zaskoczy zapewne, że tekst będzie o meblu, któremu poświęciłem już dwa poprzednie elaboraty. Czułem się w tym tygodniu jak korespondent wojenny, tyle że była to wojna domowa między domownikami a macgyverowsko-horrorystycznym zestawem DIY*.

Ostatni raz Czytelnicy mieli okazję zapoznać się ze zmaganiami z wrednym meblem w środę. Od tego dnia wiele się zmieniło. Po pierwsze, udało się uzyskać w sklepie brakujące części bez składania reklamacji (10 dni oczekiwania). Po drugie, w prace konstrukcyjne zaangażowała się bezpośrednio moja żona, ponieważ po skręceniu całej, niezwykle skomplikowanej, konstrukcji, okazało się, że mam za grube ręce, żeby przykręcić prowadnice na szuflady.

Gdyby któryś z sąsiadów podsłuchiwał nas wczoraj, doszedłby niewątpliwe do wniosku, że obrzucamy się wyzwiskami. Skąd mógłby się domyślić, że można obrzucać inwektywami mebel? Po trzecie, udało się w końcu zmontować... nie, nie całość. Tak pięknie to tylko w Plusie mają. Dziewięćdziesiąt pięć procent. Pozostałe pięć procent w postaci jednych drzwiczek musi poczekać, bo okazało się, że brakuje dwóch uchwytów.
Po czwarte, kiedy zobaczyłem, że wszystko, co można było zrobić, zrobiłem, zafundowałem sobie porządną kąpiel. I w tej kąpieli dosięgła mnie jeszcze jedna wieść: żona zauważyła, że okleina na środkowych drzwiczkach jest w poziomie, a nie w pionie, jak na pozostałych częściach. Pomyłka przy produkcji. Reklamacja. Dziesięć dni. Ja piórkuję!

Jeśli z całego tego szafkowego thrillera płyną jakieś wnioski natury ogólnej, to mogą być one tylko takie, że prawdę mówi łacińska maksyma per aspera ad astra, czyli przez trudy do gwiazd. Nie wszystko przychodzi łatwo. Nigdy jednak nie należy się poddawać!

DIY - ang. "do it yourself", zestaw konstruktora-amatora; w tym konkretnym przypadku można by równie dobrze tłumaczyć "devil in you"

PS. jeśli Redakcja pozwoli, dedykuję ten tekst Mirnalowi. W końcu to konstruktor!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"(..) kiedy zobaczyłem, że wszystko, co można było zrobić, zrobiłem, zafundowałem sobie porządną kąpiel" --- tak trzymać, bo w przypadku wszelkich problemów najważniejszy jest... DYSTANS. Tak trzymać. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, ale on włączy teraz o północy swoją w-w i nie sposób przeoczyć (przesłyszeć?) rozwiązywacza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, Ty to walczysz o banitów jak tygrysica! A okleina to ciekawy rzeczownik, od kleju. J przechodzi w i. Weźmy takie - kolejna oraz koleina. Inny rozkład sylab i inne znaczenia. I chyba dlatego powinno być Abigajl a nie Abigail...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałam. Adamie, + za salomonowe rozwiązanie. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirnal, też tak pomyślałam o tej okleinie. Co za brak odpowiedzialności i dokładności u producenta :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej przelotem, bo drabinki okrętowe zostały spostponowane... Zresztą sezon jest na przelotne ptaszyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z radością witam Mirnala :) Mam nadzieję, że nie przelotem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za dedykację! W końcu konstruktor... Kiedyś to byli konstruktorzy - samolot, laser, balon... Jedna, dwie osoby (czasami bracia, jak w przypadku aeroplanu czy balonu; dzisiaj w polityce też bracia stoją murem). A teraz - jeden statek, stado projektantów i konstruktorów i większość to anonimi/anonimowie (męskoosobowe w mianowniku to częsty kłopot)...
To duża rzadkość , aby okleina na jednym z elementów była obrócona o 90 stopni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.