Facebook Google+ Twitter

Nie poddawaj się, za chwilę miniesz Kielce

W połowie sierpnia 300 bilbordów pojawi się w pięciu dużych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie. Przez dwa tygodnie bilbordy będą reklamowały Kielce.

Jak donosi lokalna gazeta Echo Dnia oraz serwis Gazeta.pl, projekt plakatu, który pojawi się na bilbordach jest autorstwa Michała Obiedzińskiego i Krzysztofa Pęczalskiego. Plakat reklamujący Kielce składa się z napisu Kielce i hasła "Siedem kilometrów do Raju". Niestety, napis Kielce jest nieczytelny, a taki projekt nadaje się do kosza, pachnie amatorszczyzną rodem z kółka plastycznego z osiedlowego domu kultury, ale jak czytamy dalej "ważną składową miasta są ludzie" i dlatego jak mówią autorzy projektu pojawiła się : "K” (to harcerka, kojarząca się z festiwalem młodzieży szkolnej), "I” to piłkarz Korony, "E” to muzyk, bo z Kielc pochodzi kilka znanych zespołów, "L” to narciarka, "C” to tancerka z Kieleckiego Teatru Tańca, a "E” to deskorolkowiec. W tym zestawieniu zabrakło na przykład rowerzysty czy rapera , bo jak się dowiadujemy - nie każda postać "dała się uformować” pod potrzeby liter.

Atrakcyjne hasło "Siedem kilometrów do Raju" jest po prostu... stare, jak się okazuje. Jak mówi w wywiadach Michał Obiedziński: – Dla kielczan jest to oczywiste, że chodzi o Jaskinię Raj, ale gościom może się kojarzyć z cudownym położeniem naszego miasta i atmosferą, jaka w nim panuje.

Na aktualnym plakacie jest również adres telewizji internetowej Kielc, która wygrała konkurs "Złote Formaty” podczas Festiwalu Promocji Miast i Regionów, i otrzymała 100 tysięcy złotych na sfinansowanie kampanii promocyjnej miasta.

Niestety, jak widać projekt plakatu to kolejna porażka, ale szykują się nowe "atrakcje", bo ogłoszono konkurs na nowe "witacze miasta"
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5523158.html
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5547575,Dyskusja_o_witaczach__Mowi_spec_od_reklamy.html

"Nie poddawaj się! Za chwilę miniesz Kielce" - tak skomentował jeden z internautów nowe projekty, które mają już wkrótce reklamować miasto Kielce.
Może już czas, żeby promocją miasta zajęli się fachowcy, a nie przypadkowi ludzie, którzy nie mają pojęcia o liternictwie i projektowaniu reklamy.

Więcej czytaj tutaj:
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4473109.html
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080731/POWIAT0104/630587609
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5523089,Haslo_Kielc__Siedem_kilometrow_do_Raju.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.