Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6074 miejsce

Nie podpisałem umowy z operatorem, ściga mnie firma windykacyjna

Po kradzieży moich dokumentów ktoś podszył się pode mnie i zawarł z Orange umowę. Operator, nie wyjaśniając sprawy, skierował zlecenie egzekucji długu do firmy windykacyjnej.

Prawie dwa i pół miesiąca potrzebowała firma Orange, aby odnieść się do mojej reklamacji. Niestety, tylko technicznie zamiast merytorycznie.

Dziękujemy za zgłoszenie.
Uprzejmie informujemy, że w celu realizacji zlecenia prosimy o przesłanie pisemnego oświadczenia, które będzie zawierało stwierdzenie, że nie podpisywał Pan umowy/aneksu z Orange na dany numer, prosimy również o wskazanie, jakich działań z naszej strony oczekuje Pan w związku z przesłanym oświadczeniem. Pismo powinno zawierać dane Właściciela bądź osoby upoważnionej (Pesel, seria i nr. dowodu osobistego) i powinno być również opatrzone czytelnym podpisem osoby upoważnionej. Po otrzymaniu przedmiotowego oświadczenia zostaną podjęte działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. O sposobie rozwiązania przedmiotowej sprawy zostanie Pan poinformowany listownie na wskazany przez Pana adres.
Pismo prosimy przesłać na numer faxu 22 5887883 lub na adres bok@orange.pl w formie skanu - jako załącznik w formacie pdf bądź jpg.


Napisałem więc to cholerne oświadczenie w wymaganej formie, choć nie bardzo wiem, w czym to pomoże biurokratycznej machinie operatora sieci komórkowej, bo przecież fakty nadal pozostają te same.

Oświadczam niniejszym, że nie zawierałem nigdy z PTK Centertel umowy nr SAGR1.00230/2011/11 ani nie otrzymałem telefonów komórkowych Nokia C5 i iPHONE 4GS 16GB. Nigdy też nie miałem żadnych kontaktów z przedstawicielami Orange. Pisałem już o tym w e-mailu z 03.01.2012 r., załączając przy tym skan postanowienia prokuratury (niniejszym również go załączam). Oczekuję ostatecznego wyjaśnienia tej sprawy i wycofania pochopnie udzielonego zlecenia firmie Intrum Justitia odnośnie egzekucji nieistniejącego z mojej strony zadłużenia.

Nie odmówiłem sobie też drobnej uszczypliwości, dodając dopisek:

W załączeniu przesyłam wymagane oświadczenie. Szkoda tylko, że przez ponad dwa miesiące nikt z Waszej firmy nie był mi w stanie powiedzieć, że jest ono niezbędne do wyjaśnienia mojej prostej, wręcz banalnej sprawy...

Przed chwilą dotarł do mnie następny mail z Orange:

Witamy. Sprawa nr 1438311137 jest nadal realizowana. Skontaktujemy sie z Państwem natychmiast po jej zakończeniu. Przepraszamy za opóźnienie. Pozdrawiamy Orange.

Charakterystyczne, że nikt z pracowników Orange nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, tylko enigmatycznym „Orange” czy „Biuro Obsługi Klienta”. Czyżby wstydzili się firmy, w której są zatrudnieni?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

28 maja 2012 r. Intrum Iustitia oficjalnie mnie poinformowała, że moja sprawa została zamknięta i że nie mam żadnych zobowiązań wobec tej firmy. Innego zakończenia tej historii sobie nie wyobrażałem. Szkoda tylko, że trwało to tak długo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Norbercie, te umowy to ja widziałem podczas przesłuchania na policji już rok temu. Wtedy też znane już było nazwisko nieuczciwego handlowca. Sęk, w tym, że jest on nieuchwytny dla organów ścigania. Ja mam pretensje do Orange tylko o to, że sprzedała "dług" nie kontaktując się wcześniej ze mną. Co do nazwisk, to dla mnie ma znaczenie, jaki pracownik danej firmy zajmuje się moja sprawą. Chciałbym bowiem wiedzieć, z czyjej winy powstał ten bałagan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu, sporo lat Pan przeżył a nie wie Pan że skoro umowę podpisuje się "na papierku" to jej rozwiązanie MUSI również nastąpić "na papierku"
bez takiej drogi to jest zwykłe zgłoszenie reklamacyjne
w kwestii podpisów na odpowiedziach osób występujących w imieniu operatora:
a jakie ma znaczenie czy odpowiadał Iksiński czy Ygrekowski?
odpisali w imieniu operatora
To nie są prywatne osoby, pod odpowiedzią podpisał się operator

Ja sugerował bym by udał się Pan w takiej sprawie do salonu firmowego jeśli Pan takowy w swojej okolicy posiada
Dostanie Pan wszystkie wpływówki na dostarczonych dokumentach

Sprawa oparła się o prokuraturę
Tu nie ma miejsca na takie dziecinne zachowania (z całym szacunkiem oczywiście)

jesli mogę coś zasugerować to poprosił bym operatora o kopie tych podpisanych umów - będzie tam informacja o tym nieuczciwym handlowcu, który dopuścił się nadużycia
Poszukałbym też miejsca skąd posiadał dane osobowe, numer dowodu, pesel
tej sprawy nie można tak sobie zostawiać

ale obiektem agresji powinien tu być nieuczciwy przedstawiciel bo to najpewniej firma zewnętrzna i jakiś cwaniaczek

tyle moich uwag

życze powodzenia i cierpliwości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem dodać, że podszywający się się pode mnie osobnik wykręcił taki sam numer 35 innym osobom. Wie o tym zarówno Orange, jak i Intrum Justitia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.