Facebook Google+ Twitter

Nie pomógł protest ekologów, Obamy nie będzie w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 07:31

Amerykańscy ekolodzy zorganizowali w Waszyngtonie manifestację, podczas której domagali się przyjazdu Baracka Obamy na konferencję klimatyczną w Poznaniu. Obama wykluczył taką możliwość, ale zapewnił, że wyśle do Polski swoich przedstawicieli.

Ponad 200 ekologów zebrało się wczoraj pod Kapitolem. Przynieśli ze sobą wycięty z tektury, symboliczny bilet lotniczy. „To jest bilet dla prezydenta

Obamy na konferencję ONZ w Poznaniu. Chcemy by pojechał do Polski i pokazał, że dołączymy do reszty świata w walce z globalnym ociepleniem".

Barack Obama nie wybiera się jednak do Polski. Kongresman z Marylandu, Chris Van Hollen, tłumaczy, że walka z globalnym ociepleniem jest dla przyszłego prezydenta USA priorytetem. „On ma w okresie przejściowym mnóstwo zajęć, ale jestem pewien, że dołączy do społeczności międzynarodowej w kwestii globalnego ocieplenia"- oświadczył.

Informację o tym, że Barack Obama pozostanie w USA, demonstranci przyjęli ze zrozumieniem. Mówili, że wyjazd nowego prezydenta do Poznania byłby znaczący. Jednak najważniejszym testem będzie jego zaangażowanie w sprawę i realizacja obietnic wyborczych.

Wielu amerykańskich ekologów wybiera się do Polski, gdyż konferencję w Poznaniu uważają za jedno z najważniejszych wydarzeń w światowej kampanii na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.