Facebook Google+ Twitter

"Nie powinno nam być obojętne, kto nas będzie reprezentował w PE"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 21:08

Lech Kaczyński wezwał w orędziu radiowo-telewizyjnym do udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezydent podkreślił, że w Strasburgu i Brukseli nie może zabraknąć silnego polskiego głosu.

Lech Kaczyński tłumaczył, że polskim wyborcom nie powinno być obojętne, kto będzie reprezentował nasz kraj w Parlamencie Europejskim. Tam gdzie rozstrzyga się na jakich zasadach będzie budowana zjednoczona Europa polski głos, sprzeciwiający się podziałom powinien być słyszany głośno i wyraźnie - podkreślił prezydent.

Lech Kaczyński przypomniał, że możliwość wybierania swoich przedstawicieli do instytucji Unii Europejskiej zawdzięczamy między innymi zwycięstwu Solidarności i przemianom sprzed prawie 20 lat, a Polacy powinni podzielić się swoimi doświadczeniami ze zjednoczoną Europą. Dodał, że silna i wspólna Europa leży w polskim interersie. Dzieląc się swoim doświadczeniem, Polacy mogą przyczynić się do wzmocnienia Unii Europejskiej.

Prezydent zastrzegł jednak, że - niezależnie od poglądów - wybierając swoich przedstawicieli, powinniśmy pamiętać o interesach naszego kraju. Do Parlementu Europsjekiego powinni trafić ludzie, którzy będą pamiętać o tym co ważne dla naszego kraju. Według prezydenta, powinni oni zabiegać o zachowanie polskiej tożsamości, wspierać europejskie dążenia naszych wschodnich sąsiadów oraz zabiegać o bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę. Lokale wyborcze zostaną otwarte o 8.00 rano, a głosowanie potrwa do godziny 22.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.