Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15961 miejsce

Nie pozwolimy umrzeć Renacie!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-06 17:37

33-letnia Renata Jędrak z Lublina choruje na mało znaną, niedawno wykrytą chorobę o trudnej nazwie limfangioleiomiomatoza. Lekarze dali jej dwa lata życia. Zwykli ludzie dają jej nadzieję na nowe życie.

Ciężkie chwile w szpitalu / Fot. www,pomocdlarenaty.plPaskudna choroba, uznawana za nieuleczalną, atakuje płuca. Mówiąc ogólnikowo, tworzy na nich bąbelki z tlenem. Gdy na narządzie zbierze się za dużo tlenu, bąbelki pękają, czyniąc ogromny ból. W czerwcu tego roku Renacie pękło lewe płuco i dostała niewydolności oddechowej. Aby funkcjonować musi korzystać z tlenu.

"Zostało dwa lata życia"
Hospitalizacja w polskich szpitalach nie przyniosła oczekiwanych skutków. Specjaliści przekreślili większe nadzieje na wyleczenie. Powiedzieli, że zostało jej dwa lata życia... Jedynym wyjściem jest przeszczep, ale w naszym kraju wykonuje się tylko kilka takich operacji na płucach, więc szanse są znikome lub żadne... Leżąc w szpitalu w Renatę wstąpiło nowe tchnienie życia. Pomyślała, że może udałoby się jej odbyć operację w innym kraju. Zrozumiała, że mała córka potrzebuje jej jak nikogo na świecie i musi zacząć walkę. Wraz z walką rozpoczęły się pierwsze schodki. Okazało się, że koszt zabiegu wyniesie bagatela 100 tys. euro.

Z propozycją pomocny wyszli znajomi. Usłyszeli jej wołanie o pomoc.
- To przecież zwyczajne, że chcemy pomóc, gdy dowiedzieliśmy się o chorobie - mówi skromnie Tomasz Gang, kolega Renaty z lat studiów, jeden z wielu znajomych, którzy wspierają ją w trudnych chwilach. - Renata jest przesympatyczna, kocha ludzi i świat. Lubiła malować,malowała obrazy i karykatury. W czasie studiów pracowała w klubie studenckim. Skończyła zarządzanie i marketing - opowiada Tomasz.

Renata Jędrak z córeczką. Chce dla niej żyć i walczy o to / Fot. www.pomocdlarenaty.pl"Nie byłam naiwna, wierząc w ludzi"

Powstała strona internetowa www.pomocdlarenaty.pl. Na konto Fundacji Europa Media zaczęły napływać pierwsze pieniądze. W pomoc włączyli się ludzie z zewnątrz, zaczęli organizować imprezy i kwesty. Dotychczas odbył się już m.in. koncert oraz specjalny pokaz naczyń. Radio Zachód wyemitowało reportaż "Nie pozwolimy Ci umrzeć". Renata odzyskała wiarę i co najważniejsze – odzyskała hart ducha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

aha przed minęły powinien być cudzysłów i po 20 000 zł powinien być cudzysłów. To cytat ze strony akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Minęły trzy miesiące. Można powiedzieć, że jesteśmy u celu zgromadzenia kwoty, o którą prosiłam Was w powyższym liście. Brakuje około 20 000 zł.

Oby się udało. Dzis 15 grudnia materiał o Renacie na tvn o 23.15 chyba w wizjerze tvn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Warto jednak wierzyć w dobrych ludzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... a ściślej w Pieszkowie koło Lubina.

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081109/POWIAT/528665348

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Renata mieszka w Lubinie. Pozdrawiam (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uda się Renatko! + dla Autora za zainteresowanie i nagłaśnianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu plus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.