Facebook Google+ Twitter

Nie przechodźmy obojętnie obok nieszczęścia ludzkiego

Już od paru dni, aż do 30 kwietnia możemy składać swoje zeznania podatkowe PIT za ubiegł 2011 rok. W związku z tym wiele osób i organizacji prosi nas o przekazanie na swoją rzecz 1 proc. podatku.

Jedną z nich jest rodzina z Gorlic, której historia niedawno mnie wzruszyła dogłębnie. W tym artykule pragnę ją wam przedstawić.

Chodzi mi o bliźniaków, którzy przyszli na świat będąc wcześniakami w 29. tygodniu ciąży. Zaraz po ich urodzeniu 20 października 2007 roku okazało się, że cierpią na bardzo ciężką chorobę, która się nie nasila, ale też i nie ustępuje. Nie oznacza to jednak, że nie można im pomóc. Leczenie tego schorzenia polega na określeniu stopnia inwalidztwa i w miarę możliwości redukcji tych ograniczeń do minimum. Jeden z chłopców jest leżący, nie umie siedzieć, nie podtrzymuje głowy, nie mówi. Drugi zaś siedzi, raczkuje, mówi proste wyrazy. Bliźniacy zmuszeni są jeździć bardzo często do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu w celu przejścia różnorakich badań.

Codziennie bracia jeżdżą na prywatną rehabilitację, bo w Gorlicach nie ma państwowego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci. Dwójka gorlickich pięciolatków bardzo potrzebuje wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, w których prowadzona jest rehabilitacja ogólnorozwojowa, ale ich koszt przewyższa możliwości finansowe rodziców. Kosztuje on bowiem około 4,8 tys. zł.

Poproszeni o kilka słów na temat pomocy rodzice, powiedzieli: "Jeszcze jakiś czas temu nie przyszłoby nam do głowy, że w imieniu naszych dzieci będziemy zmuszeni pisać apel o pomoc, ale życie pisze różne scenariusze i historia, która nas dotknęła może spotkać każdego. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla naszych pociech w tym trudnym leczeniu i żmudnej rehabilitacji. Razem z żoną chcemy zrobić wszystko, aby ich rozwój był jak najlepszy, jednakże nie tylko serce i chęci rodziców są potrzebne, ale również każde nawet najdrobniejsze kwoty pieniężne w postaci 1 proc. są niezbędne w naszej sytuacji".

Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć chłopców, prosimy o przekazanie 1 proc. podatku na ich cel. W swoim zeznaniu podatkowym należy wpisać dane, które znajdą państwo pod adresem dzieciaki.dl.pl.

Za każdą pomoc dziękują z góry rodzice braci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.