Facebook Google+ Twitter

Nie przegap! Pierwsze koncerty URUCHOMUCHO już 25 sierpnia!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-22 11:44

Sytuacja polskiej sceny muzycznej nie jest Ci obojętna? Intrygują Cię profesjonalni artyści, którzy mimo swojego doskonałego warsztatu nadal pozostają niezauważeni? Nie czekaj i ruszaj na pierwsze koncerty tegorocznego cyklu URUCHOMUCHO!

 / Fot. UruchomUcho, materiały prasoweURUCHOMUCHO to cykl koncertów promujący młodych polskich artystów, który po raz trzeci odbędzie się po przed budynkiem galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu w dniach 25 sierpnia, 1 i 8 września. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi ze środowiska muzycznego, na których porozmawiamy o sytuacji na rynku muzycznym.

Celem projektu jest promocja zdolnych i profesjonalnych muzyków, którym nie udało się jeszcze zrobić kariery.

25.08.2013
START: 15:30 Westwood/ Pedal Distorsionador/ Lil Ironies

W przerwie między koncertami o godzinie 18:00 odbędzie się w galerii spotkanie z naszymi gośćmi: Łukaszem Naporą i Leszkiem Biolikiem. (Łukasz Napora - dziennikarz muzyczny, DJ Czwórki Polskiego Radia, dyrektor marketingu i PR, rzecznik prasowy Festiwalu Audioriver.//Leszek Biolik - polski muzyk, producent muzyczny, współtwórca projektu: OtwARTa Scena. Członek zespołów: Republika, Obywatel GC. )

 / Fot. UruchomUcho, materiały prasoweWestwood
„Westwood to rockowe trio ze stolicy. Jak przystało na rock’n’rollowców chłopaki nie umieją się opanować i grają długie, rozbudowane kompozycje. Sporo jest garażowego brudu, a nawet zdarza się, że panowie przyłoją wręcz punkrockowo. Mocną stroną jest również wokal, świetnie pasujący do takiej stylistyki.” (tegoslucham.pl)// www.facebook.com/musicofwestwood

 / Fot. UruchomUcho, materiały prasowePedal Distorsionador

Pedal Distorsionador założyli Voyta Su (wokal) i Bowtchya (gitara). Lubią The Stooges i Bowiego, więc zbudowali sobie sprzęt i zaczęli grać glam rocka. Cekiny, szmina i potężne brzmienie syntezatora – po tym ich poznasz, a jak już poznasz, to nie zapomnisz. W kapeli grają również: Muzzy Stardust (klawisze, wokal), Cleopatra Lo (bas) i IG-88 (perkusja).// www.pedaldistorsionador.com

 / Fot. UruchomUcho, materiały prasoweLiL Ironies
LiL Ironies to zespół debiutujący na scenie muzyki alternatywnej. Brudny minimalizm – tak określają swoją „szufladę” w muzyce. Instrumentaliści pozostawiają dużo przestrzeni wokalistce obdarzonej mocnym, miejscami schizofrenicznym i depresyjnym głosem. Teksty obnażają najskrytsze emocje Kinty, stanowiąc studium bolesnego przeżywania życia i sztuki „naprawdę”. // www.facebook.com/lil.ironies

W tym roku Galeria Kordegarda zaprosiła do współpracy, przy projekcie Uruchomucho fundację OtwartaScena.pl. Wynikiem współpracy będzie specjalna sesja, na której wystąpi jeden z zespołów Uruchomucho.
Ponadto jak co roku, zwieńczeniem projektu Uruchomucho będzie wydanie płyty z muzyką artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji.

25.08 15:30 Westwood/ Pedal Distorsionador/ Lil Ironies
1.09 15:30 Donut./ Revlovers/ Angela Gaber Trio
8.09 15:30 V.in.love/ Irena/ Olga Matuszewska

Wydarzenia towarzyszące (w przerwach między koncertami):
25.08 godz: 18:00 Gość: Łukasz Napora, Leszek Biolik
1.09 godz: 16:30 akustyczny koncert Anji Orthodox, godz: 17:00 rozmowa z artystką w galerii
8.09 godz:18:00 Gość: Robert Galas (Good Time Music)

Udział w koncertach i wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny.

Organizatorzy: Kordegarda, Narodowe Centrum Kultury
Patronat: TVP WARSZAWA, Aktivist, Radio Kapmus, Jazzsoul.pl, Wiadomośći24.pl, Life,
Partnerzy: Otwartascena.pl, Good Time Music, CultureShock, vega-warszawa.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.