Facebook Google+ Twitter

"Nie przejmuję się problemami" - wywiad z Mikołajem Komarem

Współautorzy: Andżelika Kwasiborska

Od piętnastu lat tworzy magazyny. Jest przekonany, że prasa nigdy nie odejdzie do lamusa. Zdarzało się, że nie miał za co jeść. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Mikołaj Komar.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Mikołaj Komar / Fot. Andżelika KwasiborskaKiedy cztery lata temu powstawał "K MAG", zakładał, że będzie to pismo niszowe, okazało się jednak inaczej. Dziś magazyn uznawany jest za najlepszy periodyk dotykający tematów modowych i kulturalnych, dodatkowo ma ogromną rzeszę fanów na Facebooku - spośród tytułów prasowych więcej ma tylko "Gazeta Wyborcza". Sama nazwa to skrót od "Komar Magazine", ale oprócz tego tytułowa litera "K" niesie za sobą horyzont znaczeń - kobieta, kreatywność, kino.

Zanim pojawił się "K MAG", Mikołaj Komar założył i redagował kilka innych pism, m.in. "Fluid" czy "A4". Swego czasu był nawet najmłodszym naczelnym w kraju. Mimo że jego ostatni magazyn odniósł ogromny sukces, jego plany się nie zamykają i marzy o założeniu kolejnych tytułów. "Chciałbym stworzyć kiedyś magazyn dla facetów, który będzie inspirował młodych mężczyzn do tego, jak żyć" - przyznaje Mikołaj Komar.

Redaktor naczelny magazyny "K MAG" Mikołaj Komar gościł w redakcji W24 / Fot. Andżelika KwasiborskaOprócz prowadzenia magazynów, zajmuje się również fotografią. Mimo że niektórzy uważają, że każdy może zrobić takie zdjęcia jak on, cykl "Okiem Komara", którego jest autorem, zyskał ogromną popularność. Fotografie jego autorstwa stanowią swego rodzaju kronikę towarzyską i bardzo często znajdują się na nich znane osoby w nietypowych sytuacjach.

Chociaż wyjścia na bankiety są częścią jego pracy, traktuje je przede wszystkim jako zabawę. "Chodzę tylko na te eventy, które są dla mnie przyjemnością" - podkreśla Mikołaj Komar. Najbardziej lubi pokazać się na sztywnej imprezie, którą później może rozkręcić. Nie rozumie, dlaczego wiele znanych osób wstydzi się bywania na tego typu wydarzeniach. On przyznaje się do tego bez ogródek, jednak zaznacza, że selekcjonuje eventy, na których chce się pokazać.

Obejrzyj cały wywiad z Mikołajem Komarem:


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

zbudowanenapiasku
  • zbudowanenapiasku
  • 10.09.2012 01:48

Też nie potrafię przejmować się problemem.

Michale! Mam nadzieję, że spełnienie Twego marzenia to tylko kwestia czasu! <3

Komentarz został ukrytyrozwiń
w
  • w
  • 07.09.2012 21:04

Pan prowadzacy Cie oniesmiela ? dlaczego tak w Ciebie patrzy a Ty w niego ani razu ? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
agii
  • agii
  • 07.09.2012 20:56

mam uczulenie na komary, ale tego Komara zdecydowanie lubię!;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
magdalena ratajczak
  • magdalena ratajczak
  • 07.09.2012 20:54

za co go lubię?że jest normalny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelniczka
  • czytelniczka
  • 07.09.2012 10:01

UWIELBIAM K MAG!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.