Facebook Google+ Twitter

Nie przeminęło z wiatrem - niektóre filmy się nie starzeją

Zobaczyć słynny pocałunek Clarka Gable'a i Vivien Leigh w "Przeminęło z wiatrem" na dużym ekranie? Bezcenne. Jutro też będzie dzień, jutro chodźmy do kina!

Kadr z filmu "Przeminęło z wiatrem" / Fot. VivartoNie lada gratka dla miłośników kina, najsłynniejsze produkcje wracają na duży ekran. Czy w dobie multipleksów jest jeszcze miejsce na wielkie produkcje sprzed lat, gdzie nie króluje popcorn i coca-cola, a magia taśmy filmowej? Widocznie tak, a świadczy o tym przygotowana przez Vivarto niespodzianka dla wszystkich fanów X muzy. W polskich kinach odbędzie się przegląd najsłynniejszych filmów - "Klasyka światowego kina".

W Polsce nie brakuje osób, które kochają kino. Pasjonaci potrafią obejrzeć "Casablancę" nawet kilkadziesiąt razy. Możliwość zobaczenia jej na dużym ekranie jest tym, czym dla fanów muzyki, koncert ulubionego wykonawcy. Piękne kostiumy, muzyka i świat, którego już nie ma, utrwalony na taśmie filmowej daje chwilę wytchnienia i zapomnienia. Doskonała okazja na powrót do przeszłości.

Projekt "Klasyka kina światowego" to ambitne przedsięwzięcie. Na dużym ekranie zobaczymy takie perełki jak "Przeminęło z wiatrem" Victora Fleminga, "Gabinet Doktora Caligari" Roberta Wiene, "Pół żartem, pół serio" Billy'ego Wildera, "Hair" Milosa Formana, "Greka Zorbę" Mihalisa Kakogiannisa czy "Casablancę" Michaeal Curtiza okrzykniętą jednym z najlepszych melodramatów w dziejach.

youtube

Kadr z filmu "Pół żartem, pół serio" / Fot. Vivarto- To świetnie filmy, które zasługują na to by je przypomnieć. Współczesny widz nie jest przyzwyczajony by spędzić w kinie ponad cztery godziny. Na pokazie przedpremierowym "Przeminęło z wiatrem" panowała kompletna cisza, po projekcji rozległy się oklaski. Niesamowicie jak ludzie na to reagują. Kino nadal uwodzi - mówi Anna Hardasiewicz z Vivarto.

youtube

Pomysł narodził się już jakiś czas temu, było to marzenie Mirka Trębowicza, prezesa firmy Vivarto. - To kwestia prestiżowa. Wiemy, że nie trafimy do grona większej publiczności. W tym co robimy kierujemy się pasją - podkreśla Hardasiewicz.

Kadr z filmu "Casablanca" / Fot. VivartoKlasyka nie musi konkurować ze współczesnymi produkcjami. Stare filmy mają to czego brakuje tym dzisiejszym - magię. To skarb kultury, który na stałe wpisał się w historię kina. Ludzie chcą oglądać takie filmy, łączą pokolenia a ich bohaterom nadają miano ikon. Kino ambitne nie przechodzi do lamusa, wzrusza i inspiruje tak samo jak przed pięćdziesięciu laty.

Projekt "Klasyka kina światowego" wspiera Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych i Instytucja Filmowa "Silesia Film". Filmy będzie można obejrzeć w warszawskiej sieci kin studyjnych.

Więcej informacji:Vivarto oraz Kinoteka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byłam i widziałam. Znakomity film, choć, tak po prawdzie- książka jeszcze lepsza. Jak zazwyczaj zresztą:)
Udana recenzja:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.