Facebook Google+ Twitter

Nie przenoście nam sądu do Radzynia

W myśl projektu ministra sprawiedliwości akta spraw z powiatu łukowskiego trafią do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Duże zamieszanie w środowisku sędziów, adwokatów, pracowników administracyjnych, jak i mieszkańców Łukowa i powiatu spowodowało pismo ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina zawierające propozycję zamiany najmniejszych sądów w wydziały zamiejscowe. W województwie lubelskim najprawdopodobniej zaprzestaną działalności Sądy Rejonowe w Rykach, Włodawie i Łukowie.

- Z niepokojem patrzę na obumieranie wielu instytucji zarówno w mieście, jak i powiecie - stwierdza emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 1
Jerzy Połeć. - Zlikwidowano Ośrodek Metodyczny Nauczycieli, urząd telekomunikacji. Samodzielność straciły banki, ZUS itp. - wylicza. - Teraz widać przyszedł koniec na Sąd Rejonowy w Łukowie.

W starostwie, jak udało się ustalić, nie wypracowano jeszcze planu przeciwdziałania zamierzeniom ministra J. Gowina. Nadzieją jest rodzimy „zderzak” czyli poseł PO Cezary Kucharski, który kampanię wyborczą prowadził pod hasłem „Łuków wejdzie do gry”.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.