Facebook Google+ Twitter

Nie przyjmiesz księdza po kolędzie, nie zostaniesz pochowany

Księża coraz częściej niepokoją się, że chodząc po kolędzie zastają zamknięte drzwi. Pewien duchowny ze Śremu, dał temu wyraz i wystosował list do parafian.

Dzisiejszy "Super Ekspres" podaje, że Marian B., ksiądz w Śremie, zaniepokojony tym, że chodząc po kolędzie wiele drzwi zastał zamkniętych, wystosował do kilkudziesięciu parafian list, w którym informuje, że jeśli nie przyjmą go z wizytą duszpasterską, on ich nie pochowa.

W liście czytamy m.in. "bardzo proszę, aby Szanowne Państwo podpisało się pod tym oświadczeniem, aby przypadkiem po śmierci, ktoś z bliskich nie żądał katolickiego pogrzebu.” Ksiądz Marian B. nie widzi nic niestosownego w swoim zachowaniu. Twierdzi, że list jest zaproszeniem do rozmowy. Parafianie są zbulwersowani.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sądzeni będziemy za to,jak żyjemy,a nie za to,jak zostaniemy pochowani.Kto mądry,to odchodzi od rzymskiego katolicyzmu.
Boją się,że im duszyczki pouciekają i nie będzie na kim zarabiać.W końcu Jezus przestrzegał,że będą podobni faryzeuszom i będą wyzyskiwać ludzi,będa lubować się w specjalnych szatach i będą wyrzucać szatana w imię Jezusa-mamy się ich strzec w czasach ostatnich a wiec teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jur120708
  • jur120708
  • 03.02.2012 12:51

Księża panoszą się bo Bóg już dawno opuścił naszą galaktykę (nie mógł poradzić sobie z faryzeuszami)

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 02.02.2012 18:55

A jak nie udzieli posługi pogrzebu to co,że tak spytam?Taki delikwent bez pogrzebu mocą sprawczą księciunia zostanie zepchnięty po wsze czasy w czeluść piekielną?Tacy są ONI mocni,że za Boga decydują kto ma być zbawiony,a kto nie?
Chyba im się we łbach coś pomieniało,że tak powiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 02.02.2012 18:18

W moim mieście to jest fakt a nie straszenie. Mieszkańcy znaleźli wyjście , idą do kościoła Polsko-katolickiego i ksiądz sam przyjeżdża i chowa . Pobiera drobną sumę lub wcale. Obrzędy takie same jak w Rzymsko-katolickim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.