Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7314 miejsce

Nie pytaj komu bije dzwon...

Tygodniowa żałoba... Czas zadumy i refleksji nad naszym życiem, nad samym sobą. Życie jest nam dane tylko raz, musimy żyć tak, jakby każdy dzień był tym dniem ostatnim.

"Nikt nie jest samotną wyspą, każdy stanowi ułamek lądu, część kontynentu. Jeżeli ocean zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona tak samo, jak gdyby morze zmyło włość twoją własną, czy też twoich przyjaciół. Podobnie i śmierć każdego człowieka umniejsza mnie. Dlatego, gdy słyszysz bicie dzwonu, nie pytaj, komu bije dzwon, bo on bije tobie". (John Donne)
Nie pytaj komu bije dzwon.... / Fot. Dorota MichalczakBrakuje mi słów żeby wyrazić to co czuję. To tak jakby odszedł młodszy brat czy siostra. Trzeba czasu, żeby to sobie wszystko przemyśleć. Nie zadawajmy zbędnych pytań, po co, dlaczego? Nie zrozumiemy tego co się stało, nic już tego nie zmieni. Cierpienie - to nas dziś otacza. Zapalmy znicz. Przeżywajmy ten czas tak jak chcemy, musimy być silni żeby to zrozumieć i przetrwać.

Teraz powinniśmy zdecydowanie więcej milczeć, niż mówić czy pisać. To wszystkim się opłaci. Każde słowo jest ważne. Lepiej czegoś nie powiedzieć, niż powiedzieć za dużo, bo naprawdę możemy kogoś niesłusznie i boleśnie zranić. Jeśli rozmowy przyniosą nam ulgę to rozmawiajmy, niekoniecznie z najbliższymi, lecz z tymi z kim rozmowa będzie lekką.

Nie bójmy się zmian, dzisiaj inaczej patrzymy na świat. Nauczmy się wreszcie samodzielnie postrzegać, widzieć wiele rzeczy, wyciągać wnioski, czuć. Nie dajmy się ogłupiać. Ktoś kiedyś powiedział, że... "Po to Bóg dał człowiekowi rozum, by miał gdzie szukać ratunku".

W świetle tej strasznej katastrofy nie dostrzegamy tych, którzy w tak trudnych dniach muszą sprostać oczekiwaniom wszystkich obywateli. Bądźmy sprawiedliwi we wszystkich ocenach co do tych, którzy odeszli i jak do tych, którzy pozostali.

Czemu już teraz wiele spraw zamienia się w kłótnie i spory? Po tym wszystkim co się stało jedyne co nas może uratować to spokój, zaduma, refleksja, praca nad samym sobą - każdego dnia, bo jeśli czegokolwiek dobrego oczekujemy od innych, musimy najpierw zrobić ten pierwszy krok.

Sama siebie na co dzień obserwuję i każdego dnia próbuję uczyć się czegoś nowego - myśleć inaczej, działać, czuć, obserwować. Dopóki żyję, naprawdę mogę zmienić cokolwiek na lepsze. Przemijanie jest nieubłagane! Życie jest nam dane tylko raz, musimy żyć tak, jakby każdy nasz dzień był tym dniem ostatnim.

Żyjcie w zgodzie i pokoju, Nie dajcie się gorszyć światu,
Nie ma zysku w takim boju, Który czyni krzywdę bratu.
Bóg nas wszystkich równo stwarza, Równo nam się kochać karze;
Tego zawsze upokarza, Kto bliźniego krwią się maże"

(Wojciech Bogusławski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wielu wie, co kilka miesięcy temu pisałem. W moich materiałach roboczych są tematy nie dokończone, dotyczące listów do Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu RP i Klubów Poselskich. Jak groch o ścianę. Teraz nie mogę nawet tego skomentować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi słów żeby wyrazić to co czuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz los nie jest nam znany, a każdy dzień przybliża nas do spod kania z Bogiem...
Po tej tragedii wiele rzeczy nie będzie już takich samych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda Doroto. Nie pytajcie .............dlaczego?? *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.