Facebook Google+ Twitter

Nie "rasiści i kibole" a "perfekcyjni gospodarze". BBC zmienia zdanie

Dziennikarze brytyjskiej publicznej telewizji BBC, przed Euro 2012 chcieli nas utopić w kałużach krwi, rozlewających się na naszych i ukraińskich stadionach, gdy ruszają "rasiści i kibole". Dziś zmieniają zdanie o Polsce.

 / Fot. PAPPolacy i Ukraińcy nie zapomną szkalującego filmu BBC, który przed mistrzostwami piłkarskimi Europy, miał na celu zniechęcić, a nawet odstraszyć Brytyjczyków od wyjazdu na mecze Euro 2012. Straszono kibiców rasizmem rozlewającym się na polskich i ukraińskich stadionach, co miało się skończyć dla śmiałków, którzy wyjadą, powrotem do domu "w trumnie". Prócz głównego filmu o naszych "stadionach śmierci", BBC nadała kilka podobnych innych programów, ostrzegających przed rasizmem i kibolami.

Jednak, po oficjalnych protestach władz Polski w tej skandalicznej sprawie i opiniach powracających z Euro turystów i kibiców, a także piłkarzy angielskich, główny specjalista do spraw piłki nożnej brytyjskiej BBC, Phil McNulty - nie szczędzi teraz pochwał Polsce i Ukrainie "za organizację piłkarskich mistrzostw Europy oraz wspaniałą atmosferę na boiskach i poza nimi". Próbuje też bić się w piersi za grzechy.

"Na początku turnieju żywe były obawy przed chuliganami i rasizmem, po jego zakończeniu, Polska i Ukraina mają pełne prawo do dumy z wydarzenia, za które obu krajom należy się wielkie uznanie" - napisał Phil McNulty we wtorek, 3 lipca 2012 roku, na swoim blogu – co cytuje polskatimes.pl. Nie uczynił tego co prawda w brytyjskiej BBC, ale kto wie – może się skruszy i powtórzy to samo?

Brytyjski dziennikarz, spec od tematyki sportowej podkreśla, że Polacy i Ukraińcy byli "przyjaźni, serdeczni, bez ustanku uprzejmi i gotowi do pomocy". "To był wspaniały, uroczy turniej - na boiskach i poza nimi" - ocenia sportowy ekspert Phil McNulty.

"Polska The Times" zwraca uwagę, że ekspert Phil McNulty wspomina przyjaźnie i bardzo ciepło polskich wolontariuszy w strefach kibica i na ulicach, którzy – jak pisze - "demonstrowali entuzjazm i determinację, by Euro przebiegało tak sprawnie jak to tylko możliwe". McNulty podkreśla fakt, że w rozmowach z zagranicznymi gośćmi polscy wolontariusze często pytali: "Co myślicie o naszym mieście?

Obiektywny tym razem dziennikarz, ekspert sportowy Phil McNulty, napisał o Polakach i Ukraińcach szczerze i otwarcie: Wracajcie tutaj". "Perfekcyjni gospodarze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wincenty
  • wincenty
  • 03.07.2012 21:39

Jakos nie bylo widac naszych kiboli.Zostali przewalcowani.Nie mieli szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Euro 2012 czytywałem artykuły na BBC, którą uważałem za rzetelną.
Teraz się zastanawiam czy ich reportaże np.: o Afryce nie były mocno przesadzone.

Ech, nie popisali się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 03.07.2012 21:11

Jestem dumna ,że utarliśmy nosa niedowiarkom . Było super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.