Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16321 miejsce

Nie róbcie nas w konia! "Obywatele decydują"?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-17 18:53

"Obywatele decydują" to akcja, której celem jest uratowanie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Aktualnie trwa zbieranie podpisów w internecie, obecnie jest ich ponad 130000. Czy wśród nich jest też twój?

print screen / Fot. Patryk PopławskiPomysł zrodził się dawno temu, ale prawdziwy rozgłos uzyskał dopiero przedwczoraj. Wszystko dzięki filmikowi zamieszczonemu na sadistic.pl. Wzbudził tak duże zainteresowanie, że można było napotkać problemy z wejściem na stronę akcji. Pytanie jednak brzmi: o co w zasadzie chodzi?

Odpowiedź jest jest bardzo oczywista: w Polsce występuje iluzja demokracji bezpośredniej. Niby mamy wpływ, a jednak go nie mamy. Projekty ustaw zgłaszane przez obywateli trafiają do kosza zanim zostaną porządnie rozpatrzone, co pokazuje, że Sejm nawet nie próbuje liczyć się z naszym zdaniem. Spore koszty i mnóstwo wysiłku, aby zebrać sto tysięcy podpisów, to bezsensownie zmarnowane pieniądze i czas. Tak być dłużej nie może.W związku z takim stanem rzeczy, narodziła się inicjatywa nazwana „Obywatele decydują”. Do jej promocji wykorzystano znanych aktorów i kabareciarzy, którzy z całych sił próbują zainteresować Polaków akcją. Aktywnie odbywają się też różne spotkania, na których omawiane są szczegóły całego pomysłu i problematyka inicjatywy obywatelskiej.

Poza samym podpisaniem petycji, każdy może wesprzeć działalność na kilka sposobów. Wśród nich jest możliwość dołączenia do wolontariatu. Od chętnych wymaga się zaangażowania i obowiązkowości. Oprócz tego, można zbierać podpisy na własną rękę. Za uzyskanie dwustu otrzymuje się nagrodę w postaci koszulki bądź torby.

Podpisując nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać. Każdy obywatel powinien walczyć o swoje prawa, więc jeśli jeszcze nie złożyłeś internetowego podpisu, wejdź na www.obywateledecyduja.pl i zrób to!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak!Wreszcie należy odsunąć od koryta tych z Okrągłego Stołu.Ci ludzie dalej rządzą; jako rzad
PO-PS ale także jako opozycja(pominę ich milczeniem), chcą ale nie są skuteczni.
Par don, są skuteczni w pobieraniu; uposażeń w sejmie , senacie w spółkach skarbu państwa , w swych firmach "przejętych" z PRL albo stworzonych z pieniędzy wyłudzonych z Rzeczpospolitej Polskiej.
Albo taki "wielki" ale BARDZO MAŁY nijaki Roman Romaszewski i to z partii politycznej;Prawo i Sprawiedliwość .Wziął tak bez skrupułów jak pospolity łobuz , bo mu się należało?Nie !Tacy jak on zabrali nam uczciwym Polakom ;pracę , domy!! Z co wziął ten łobuz aż 240 tysięcy polskich złotych?Za co?Za to ,że aktywnie rozwalał PRL.Roman Romaszewski z PiS wziął; od tej jego wymarzonej , wymodlonej w celi więziennej Rzeczpospolitej Polskiej !!! Wziął jak by nic to takiego ważnego nie było,z budżetu wszystkich Polaków aż 240 000 polskich złotych.To nie jest bezczelność, to jest w najwyższym stopniu brak hamulców moralnych i tak po ludzku napiszę, brak u tego typa ludzkich odruchów wobec współobywateli w RP..To nie jest człowiek -to jest zwierze, które zabiera pieniądze, a które mogły by być przeznaczone na :głodne dzieci, bezdomnych,bezrobotnych , na aktywizację ludzi pozbawionych środków do życia.W tej jego takiej Polsce takie wyłudzenia są dziełem tych walczących o Polaków byt, w nowej Polce, Rzeczpospolitej!W tej nowej Polsce to się poprawili takim ;Romaszewskim, Kulczykom, Bugajom , Kwaśniewskim, Oleksym Pawlakom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram tę inicjatywę, ale nie widzę sensu w pokazywaniu filmiku, który pokazuje materiały NIEWYKORZYSTANE przez inicjatorów. Skoro je odrzucili, to najwidoczniej uważali, że nie wywrą pozytywnego skutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram wszystkie inicjatywy obywatelskie . Mam jednak wątpliwości czy akurat o takich obywateli chodzi jak na filmiku :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cel jak najbardziej słuszny .! Ale reklama rodem z piekła , wiec o co chodzi , widać że nasz kraj stacza się na same dno piekła . Nie w ta, stronę Panowie szlachta! , bo was zupełnie demony piekła pochłoną , i co znów rozbiór Polski . ! Zło dobrem zwyciężaj ! . Zgoda buduje , a niezgoda tylko i wyłącznie rujnuje nasz umiłowany kraj . Zastanówcie się czy kochacie ten kraj ,? czy aż tak bardzo go nienawidzicie , przeklinając na lewo i prawo .?/?/////////?. Wstyd mi za taka reklame rodem z piekla.!!!!!!1!11!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.