Facebook Google+ Twitter

Nie ruszył proces ws. kontrowersyjnej biografii Lecha Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 12:56

Nie ruszył proces w sprawie kontrowersyjnej książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. Jej wydawca został pozwany przez krakowskiego adwokata, który twierdzi, że praca Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia" narusza jego dobra osobiste.

Sąd nie badał dziś jednak, czy do naruszenia dóbr osobistych faktycznie doszło, bo adwokat chciał, aby w procesie mogło uczestniczyć wydawnictwo, założone przez niego kilkanaście dni temu.
Mecenas Ryszard Rydiger nazwał swoją firmę "Wydawnictwo Arcana spółka z o. o.", a tak samo brzmi nazwa podana w stopce wydawniczej książki Zyzaka.

Adwokat przekonywał dziennikarzy, że nie jest to prawniczy fortel na potrzeby procesu. Jak podkreśla, spodobała mu się ta nazwa, a nie była ona zastrzeżona dla innego podmiotu.

Zuzanna Dawidowicz, prezes spółki Arcana, która wydała książkę Zyzaka, twierdzi, że adwokat dopuszcza się nieuczciwej konkurencji i robi to z premedytacją, by zniszczyć firmę. Dawidowicz podkreśla, że mecenas Rydiger często wysyła pisma do drukarni, by nie drukować pewnych książek wydawanych przez wydawnictwo o tej samej nazwie.

Mecenas Rydiger zapewniał, że zamierza wydawać książki. Na razie jego firma wynajmuje dwa metry kwadratowe powierzchni biurowej i ma 5 tysięcy złotych kapitału.

Sąd odroczył dzisiejszą rozprawę i nie zgodził się, aby wydawnictwo, założone przez adwokata uczestniczyło w procesie. Termin kolejnej rozprawy jest nieznany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.