Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17492 miejsce

„Nie strzelam w Sylwestra!“. Krzywda innych nie jest zabawna

Stowarzyszenie Empatia działa od 2003 roku. Zostało stworzone przez grupę osób przekonanych o konieczności wprowadzenia głębokich zmian – w szczególności w stosunku człowieka do innych istot, które czują.

Nie strzelaj w Sylwestra. Krzywda innych nie jest zabawna. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Od 2010 roku Empatia organizuje akcję „Nie strzelam w Sylwestra“, która ma na celu uświadomienie ludziom, że huczny Sylwester z wybuchami petard i pokazami fajerwerków jest koszmarem dla wielu zwierząt domowych (szczególnie niebezpiecznym dla psów i wychodzących kotów) i powodem śmierci dzikich ptaków. Często hałas i huk bardzo źle znoszą także ludzie – zwłaszcza osoby starsze i/lub chore oraz małe dzieci.

Jak co roku na portalu społecznościowym Facebook zorganizowane zostało wydarzenie, które do tej pory poparło ponad 3700 osób.

Stowarzyszenie podpowiada również, jak pomóc zwierzętom w Sylwestra, i zachęca wszystkich uczestników do wydrukowania i powieszenia plakatu z 10 poradami na klatce schodowej.

Spis porad, jak postępować ze zwierzęciem domowym, przygotowała Alicja Spodenkiewicz – lekarka weterynarii, członkini Empatii.


Nie strzelaj w Sylwestra. Krzywda innych nie jest zabawna.

Niebo bez fajerwerków. Dołącz do akcji. Nie strzelaj w Sylwestra! / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłaneNiebo bez fajerwerków. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dołącz do akcji Nie strzelam w Sylwestra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.