Facebook Google+ Twitter

Nie taka głupia "Gąska"

Niezwykła podróż do odległego, prowincjonalnego rosyjskiego teatru, gdzie najciekawsze historie dzieją się nie na scenie, lecz za kulisami...

 / Fot. Teatr CapitolKomedia Nikołaja Kolady w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza jest śmieszna i gorzka. Jest to historia zespołu z prowincjonalnego teatru, gdzieś na końcu świata, który tym razem zlokalizowany został akurat w Rosji, choć równie dobrze mógłby się znajdować w Polsce, Mongolii, czy na Alasce. Uniwersalność tej sztuki polega na tym, że bez względu na szerokość geograficzną, pod którą zostanie ona przedstawiona, pozostaje tak doskonale zrozumiała dla widzów.

Jest to z pozoru zwykła historia, w której piękna i młoda aktorka Nonna (Anna Kózka/Maria Dejmek), rozkochuje w sobie nieco już podstarzałych, mających najlepsze dni za sobą panów: dyrektora artystycznego i administratora teatru (w tych rolach Cezary Morawski i Tomasz Dedek). Obaj tracą dla niej głowę i bez chwili namysłu porzucają swoje dotychczasowe życie, nierzadko bardzo już uporządkowane, za wszelką cenę poszukując jeszcze jednego, może ostatniego, dreszczyku emocji w ramionach młodej dziewczyny.

Uczucie ze strony młodej aktorki okazuje się jednak wyjątkowo krótkie i w pełni interesowne. W nierównej walce z Nonną o uczucia straceńczo zakochanych mężczyzn stają dwie panie: wracająca z gościnnych występów, nieświadoma tego co się zdarzyło pod jej nieobecność żona administratora teatru (Katarzyna Figura) i była żona dyrektora artystycznego (Anna Gorsnostaj).

Walka jest dramatyczna i dynamiczna, a obydwie wojownicze panie nie zamierzają dać młódce taryfy ulgowej. Jaki będzie finał? Ten najlepiej zobaczyć na własne oczy na deskach warszawskiego Teatru Capitol. Warto też odpowiedzieć sobie wraz z bohaterami sztuki, na pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze. Czy czasem to co jest ładnie opakowane, nie okazuje się towarem wybrakowanym? Czy warto na siłę gonić za szczęściem materialnym, zamiast wieść spokojne, ustabilizowane życie? Sztuka bez wątpienia skłania do refleksji i nie dajmy się zwieść, że to "tylko" komedia. Śmiech jest tutaj tylko wierzchołkiem góry lodowej złożonej z problemów codzienności, jakże przygniatającej ale też jakże fascynującej.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.