Facebook Google+ Twitter

Nie taka nauka straszna, czyli X Bałtycki Festiwal Nauki

Wykłady, pokazy i prezentacje nie tylko dla studentów. Już w środę rusza dziesiąta edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

 / Fot. maretiały prasowe Bałtyckiego Festiwalu NaukiW tym roku w ramach trwającego pięć dni festiwalu weźmie udział czterdzieści placówek naukowych i edukacyjnych z województw pomorskiego i warmińsko mazurskiego. Tajemnice
wybranych dziedzin nauki odkryje przed uczestnikami między innymi Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny czy Muzeum Zamkowe w Malborku. Dla zainteresowanych przygotowano ponad 800 wydarzeń, podczas których będzie można zobaczyć, dotknąć, posłuchać czy zapytać o interesujące nas szczegóły.
- Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki- mówi dr Tadeusz Zaleski pełnomocnik Rady Rektorów Województwa Pomorskiego ds. festiwalu nauki W imprezach tegorocznej edycji festiwalu, wzorem lat ubiegłych,będą mogli wziąć udział nie tylko mieszkańcy Trójmiasta. Do festiwalu włączyły się placówki ze Słupska, Miastka, Malborka, Kwidzyna, Elbląga, Będomina czy Wąglikowic. W tym roku odwiedzający Bałtycki Festiwal Nauki będą mogli zgłębić swoją wiedzę z zakresu nauk prawnych, nauk medycznych, ekonomii, historii czy politologii. Nie zabraknie również biologii, chemii, matematyki czy ochrony środowiska. A wszystko po to, by pokazać,że nauka to nie tylko skomplikowane definicje i książki pisane fachowym językiem.
-Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim- dodaje dr Tadeusz Zaleski.
Pikniki naukowe cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. / Fot. T. Zaleski-materiały prasowe Bałtyckiego Festiwalu NaukiStałym elementem towarzyszącym festiwalom są pikniki naukowe. W tym roku zaplanowano aż cztery plenerowe spotkania z nauką. Pierwszy z pikników
- jeszcze przed oficjalnym otwarciem festiwalu-już jutro od 10:00 do 14:00 w Gdyni na placu przed Akwarium Gdyńskim na Skwerze Kościuszki. Kolejne dwa również w Gdyni- 26 maja pod klifem w Orłowie i 27 maja ponownie na Skwerze Kościuszki. Formę pikniku będzie miał również V Sopocki Dzień Nauki. Impreza odbędzie się w sobotę 26 maja od 10:00 na placu Zdrojowym w Sopocie przed molo.
Tradycyjnie już, zgodnie z festiwalową ideą, wykładowcy za udział w przedsięwzięciu nie pobierają honorariów, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Szczegółowy program dostępny jest na http://www.festiwal.gda.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.