Facebook Google+ Twitter

Nie taki konsultant straszny...

Kim jest konsultant ślubny? Na czym polega jego praca i dlaczego wciąż tak mało osób korzysta z jego usług?

Zawód konsultanta ślubnego w Polsce jest od kilku lat coraz popularniejszy. Jednak ciągle odsetek uroczystości organizowanych z pomocą takiej osoby jest nieporównywalnie mniejszy niż w USA czy Wielkiej Brytanii.

Z badań przeprowadzonych w sierpniu 2008 przez agencję „Kraina Ślubów” wynika, że do głównych powodów nie korzystania z takich usług należą:
• wysoka cena usług
• brak zaufania
• brak wiedzy na temat sposobu pracy konsultanta
Ponad 50 proc. badanych twierdzi, iż nie zdecydowaliby się współpracę z agencją, ponieważ nie chcą, by ktokolwiek „wtrącał się” w przygotowania, narzucał swoje pomysły.

Konsultant ślubny to jednak osoba, która swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera młodą parę w przygotowaniach. Dobry konsultant ślubny to dobry psycholog – obserwuje, słucha i często swoimi propozycjami wyprzedza myśli. Staje się przyjacielem, doradcą i aniołem stróżem, czuwającym nad przebiegiem przygotowań. To osoba mająca doświadczenie w organizacji ślubów i wesel, znająca doskonale rynek ślubny i jego pułapki.

- Nie stać nas na konsultanta ślubnego - to zdanie często pojawiające się w rozmowach z narzeczonymi. Ceny usług agencji ślubnych nie należą do najniższych, ale warto uświadomić sobie, jak wielu kosztów (materialnych i niematerialnych - stres) można uniknąć zatrudniając takiego doradcę.

Jeśli mamy wątpliwości, czy obdarzyć konsultanta zaufaniem wystarczy sprawdzić, czy należy on do Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, które zrzesza tylko sprawdzone i godne zaufania firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Noo..niezła reklama :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.