Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

814 miejsce

Nie taki Śledzik straszny, jak ludzka naiwność

Użytkownicy największego polskiego serwisu społecznościowego jednoczą się w fali protestów przeciwko nowej funkcjonalności. Setki tysięcy Polaków kopiują 'łańcuszki' dając się nabić w butelkę. Śledzik nie zniknie.

 / Fot. Logo7 września, późnym wieczorem, serwis Nasza-Klasa udostępnił swoim użytkownikom nową funkcję - mikroblog o wdzięcznej nazwie Śledzik. Śledzik, podobnie jak część wcześniej wprowadzanych udogodnień, został przywitany bardzo nieuprzejmie. "Usunąć Śledzika", "Precz ze Śledziem", "Śmierdzi rybą", "Co to za bzdura?", "Komu to i na co potrzebne?", "Czat? ale beznadzieja" - to jedne z pierwszych i najczęściej pojawiających się wpisów niezadowolonych naszo-klasowiczów.

Być może z powodu braku oficjalnej opcji wyłączenia nowej funkcji, niezadowolenie społeczności n-k.pl zdaje się nie wygasać tak szybko jak we wcześniejszych przypadkach. Oliwy do ognia dolewają nieszczęsne 'łańcuszki', dające złudną nadzieję na jej usunięcie:

 / Fot. Mateusz Urbaniak"UWAGA!USUNĄĆ ŚLEDZIKA! Wklejcie to na swojego śledzika! Jeżeli uzbieramy 70% użytkowników nk...to usuną śledzika!"

"OD ADMINISTRACJI: Uwaga Drodzy klasowicze. W związku z dużą liczbą wiadomości do nas z prośbą o usunięcie "Śledzika" chcemy dowiedzieć się jak dużo osób na prawdę nie chce, aby ta opcja została. Jeśli Śledzik ma zniknąć- skopiuj wiadomośc i wyślij.NK"
"Administrator: Jeśli nie chcesz mieć śledzika wklej to do swojego śledzia a po 15 min śledzik zostanie automatycznie wyłączony. Pozdrawiam Administrator NK"
"Od Piotrka Głowny Założyciel N_K ; Widze ze nasz komunikator Śledzik jest totalnym nie wypałem,niestety jego usunięcie potrwa kilka dni w zamian za przeprosiny Dostajecie 300 eurogąbek jedynie co musisz zrobić to dodać to na śledzika"


To tylko niektóre z wymyślnych wiadomości, które w ostatnich dniach zdominowały nowy system mikroblogowy. Nie trzeba być erudytą ani językoznawcą aby zauważyć, że przedstawicielstwo spółki z półki Naszej-Klasy posługuje się znacznie bardziej poprawną polszczyzną, dysponuje zdecydowanie bardziej adekwatnymi metodami sondażu oraz znajduje bardziej profesjonalne metody kontaktu ze swoimi użytkownikami niż łańcuszki na Śledziku.
Kim są ludzie bezmyślnie kopiujący łańcuszki? Wariant agresywny. / Fot. screen KOBRA @ www.demotywatory.com
Jednakże kim są ludzie, którzy w te wiadomości wierzą, kopiują je i wklejają podpisując się pod tym imieniem i nazwiskiem? Zaryzykuję i napiszę, że większością. Kim jeszcze? Bardziej poirytowani przedstawiciele tej mniejszej części użytkowników Naszej-Klasy proponują agresywną
odpowiedź.

Można jednak zaproponować łagodniejsze zrozumienie tematu. Niższy poziom obycia użytkowników z internetem, zrozumienia jego środowiska - to z pewnością przyczyny wielu cyfrowych nieporozumień. Brak doświadczenia z jednej strony i brak wyrozumiałości z drugiej. Przepaść między nimi postaram się zapełnić dalszą treścią artykułu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Dorota Tylenda
  • Dorota Tylenda
  • 14.01.2011 12:53

Już zdążyłam się przyzwyczaić do Śledzika. Mam coraz mniej powiadomień a to z prostego powodu, gdy wyskakuje mi coś nowego klikam nie śledź lub nie pokazuj powiadomień z tej gry i maleńkimi kroczkami ale ciągle zanika ;) Pozdrawiam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podoba mi się "śledżik" wręcz mogę powiedzieć że mnie wkurza dlatego próbuję tych "łańcuszków" i ciągle mam nadzieję że coś w końcu zadziała!! Pozdrawiam wszystkich którzy mają podobne zdanie! Tych co nie oczywiście też ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Joanno ja sprzedałem dwa samochody dom i wziąłem rozwód tak mnie ten śledź wkurzył, do dziś moczę w nocy łóżko i cierpie na bezsenność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2009 21:06

Usunęłam profil na naszej- klasie. Było w porządku na początku, szukanie znajomych, zorientowanie się co u kogo słychać. Później pojawiła się funkcja "goście", która mnie irytowała. I tak po kolei zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, które mi obrzydzały naszą- klasę. Ktoś na pojawienie się funkcji "Osoby, które możesz znać" napisał, że niedługo pojawi się funkcja "Osoby, z którymi możesz mieć dziecko". I miał rację, bo na początku miałam tam odrobinę prywatności, a później musiałam blokować różne funkcje. Już tam nie wrócę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie Tobie Mateuszu, tylko NK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś mi zarzucasz Pawle??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyciągnaie wniosków dot. opinii użytkowników o nowym produkcie, na podstawie ststystyk likwidacji kont, jest infantylną i niedorzeczną argumentacją NK. Jak nie ma czym umotywowac swoich słow, to się siega po cokolwiek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:D:D:D "specjalistę PR"... bez komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję Jana Samołyka, specjalistę ds PR w Naszej Klasie: "... liczba usuwanych kont nie zmieniła się po wprowadzeniu Śledzika. " To o czymś świadczy;) Druga sprawa to co użytkownicy piszą nijak się ma do rzeczywistości;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie, ciekawe jak wyliczyli ten mały procent...:) Omineła mnie jakaś ankieta? :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.