Facebook Google+ Twitter

Nie tracę nadziei

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-21 17:27

19 marca 2010r. w Krakowskiej Akademii odbyło się spotkanie studentów z byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem pt. "Doświadczenia premiera i marszałka Sejmu III RP: Rzeczy najważniejsze i najtrudniejsze".

Włodzimierz Cimoszewicz / Fot. źrodło: www.cimoszewicz.euAulę Akademii już pół godziny przed spotkaniem wypełnili wykładowcy, studenci i zaproszeni goście. Włodzimierz Cimoszewicz został przyjęty przez społeczność uczelnianą bardzo ciepło. Na wstępie byłego premiera powitał Kanclerz Krakowskiej Akademii doc. dr Klemens Budzowski, który w słowie wstępnym przypomniał barwną drogę polityczną Cimoszewicza. Nie obyło się także bez wspomnienia o rolniczych i przyrodniczych zainteresowaniach senatora. Były premier z rozbawieniem słuchał opowieści o swoim gospodarstwie, które jak sam potem wspominał, jest dla niego w życiu czymś bardzo ważnym.

Spotkanie poprowadził przyjaciel Cimoszewicza, prof. Hieronim Kubiak.

Na wstępie Włodzimierz Cimoszewicz powrócił do wspomnianych przez doc. Budzowskiego zainteresowań rolnictwem. Opowiedział zabawną historię, kiedy to Aleksander Małachowski nie dowierzając Cimoszewiczowi w to, że szef rządu sam uprawia ziemię wybrał się do jego gospodarstwa w Kalinówce Kościelnej. Ówczesny wicemarszałek sejmu, ku swojemu ogromnemu zdumieniu, zastał Włodzimierza Cimoszewicza przy pracy, na ciągniku.

Po tej lżejszej części spotkania przyszedł czas na zmierzenie się byłego premiera z próbą wyjaśnienia istoty działań politycznych.

Włodzimierz Cimoszewicz, w wygłoszonym wykładzie, mówił m.in. o swojej pracy w latach 1996-1997, kiedy to piastował stanowisko szefa rządu. Nie zabrakło także ciekawostek z działalności na stanowisku ministra spraw zagranicznych, czy też stanowisku marszałka Sejmu. Były premier długo opowiadał o mechanizmach, które powodują przemiany na wielu płaszczyznach życia społecznego, ekonomicznego czy też politycznego.

I choć sam wykład zdawał się być interesujący, to jednak najciekawszą częścią spotkania Cimoszewicza ze społecznością Krakowskiej Akademii była seria pytań zadawanych politykowi przez samych studentów. Były premier odpowiadał wyczerpująco na każde padające z sali pytanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.