Facebook Google+ Twitter

Nie tylko nagrodzeni. O najlepszych blogach minionego roku

17 lutego poznaliśmy laureatów konkursu Blog Roku 2010. Podczas konkursowej gali jurorzy wszystkich kategorii podkreślali, że wybór zwycięzcy w danej dziedzinie był trudny, bo poziom blogów wytypowanych przez internautów okazał się bardzo wysoki. Przyjrzyjmy się więc tym blogom, które znalazły się poza podium, lecz wcześniej wyróżnione zostały nominacją do głównych nagród konkursu.

Jeden z blogów nominowanych do Nagrody Głównej - Moje atoto / Fot. mojeatoto.blogspot.com, screenO zdobywcach nagród i wyróżnień, a także o zasadach konkursu, pisaliśmy w materiale pt. Biszop nagrodzony trzykrotnie. Znamy laureatów Bloga Roku 2010. Tu natomiast - parę słów o blogach, które na równi ze zwycięzcami poszczególnych kategorii konkursowych nominowane były do Nagrody Głównej i Wyróżnień Głównych.

W kategorii Ja i moje życie, obok zwycięskiego w tej kategorii i uhonorowanego Wyróżnieniem Głównym blogu Andzia i jej nieborak, Annę Maruszeczko najbardziej poruszyły Kochamy Laurę, zapis walki o życie tytułowej dziewczynki, dotkniętej rzadkimi chorobami genetycznymi, oraz Junior, Spink i ja - pamiętnik "solowej mamy" chłopca cierpiącego na przewlekłe schorzenie trzustki.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Ja i moje życie - tu.

W kategorii Profesjonalne, obok Sekretów sprzedaży i marketingu sieciowego, Maciej Budzich zdecydował się wyróżnić Eko Żywioły, blog dokumentujący projekt ekologiczny realizowany w jednym z zabrzańskich przedszkoli, oraz Blog Ojca Leona Knabita OSB, którego autor w przystępny sposób pisze o sprawach ważnych nie tylko dla osób wierzących.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Profesjonalne - tu.

W kategorii Polityka i społeczeństwo , w której zwyciężył blog Czym jest wolność?, Monika Olejnik wyróżniła także "Pamiętniczek Sarmaty, żeglarza, libertarianina, trajkarza i monarchisty", czyli ironiczny i niezwykle interesujący blog pt. Skrajnie prawicowy, liberalny beton oraz Science in action - blog wykładowcy prawa UJ, polityka lokalnego i aktywisty, opatrzony podtytułem "radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zaczęło".

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Polityka i społeczeństwo - tu.

W kategorii Podróże i świat szeroki Filip Niedenthal za najlepszy uznał blog o intrygującym tytule Klapki Kubota State Of Mind, oprócz niego zaś wyróżnił zAfganistanu.pl, nieretuszowany obraz polskiej misji wojennej, widzianej oczyma samego autora - dziennikarza - oraz żołnierzy i ich rodzin, a także blog pt. Bohun conquers Turkey - internetowy pamiętnik Polaka osiadłego w Turcji.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Podróże i świat szeroki - tu.

W kategorii Kultura zwyciężył blog O sztuce - artyści, dzieła, podróże. Obok niego do Nagrody Głównej Jerzy Stuhr nominował Jureckifoto, blog poświęcony sztuce nie tylko fotografii, bo także teatru i filmu, oraz Miasto Książek - blog filolog angielskiej, która po polsku pisze o swoim zamiłowaniu do literatury światowej.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Kultura - tu.

W kategorii Foto, video, komiks Aleksander Bochenek za najlepszy uznał blog fotograficzny Transfokator - karm oczęta, wyróżnił zaś dwa blogi komiksowe, których autorzy w zabawny sposób komentują rzeczywistość: społeczną w Andrzej Rysuje oraz korporacyjną w Zuch Rysuje.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Foto, video, komiks - tu.

W kategorii Literackie zwyciężył Paczucha.blog. Oprócz niego, Katarzyna Grochola do Nagrody Głównej nominowała kobiecy blog F jak frustratkaoraz dla odmiany męską Książkę Zaprzeczenie.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Literackie - tu.

W kategorii Moje zainteresowania i pasje, obok potrójnie nagrodzonych Zapisków z granitowego miasta, Jolanta Kwaśniewska - gdańszczanka - wyróżniła Bedeker Trójmiejski, blog o "wielkiej historii i dziurach w jezdni, o magicznych parkach i zapomnianych dzielnicach, o gotyckiej cegle i tysiącach ton betonu", oraz Atoto - blog dokumentujący pełną uroku twórczość artystyczną plastyczki i młodej mamy.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Moje zainteresowania i pasje - tu.

W kategorii Absurdalne i offowe wygrał blog Elka Gra. Podczas konkursowej gali jurorka, Maria Czubaszek, gorąco zachęcała także do lektury bloga Daj dwie fajki, którego tytuł wydał się jej tak bliski, jakby stanowił jej własne credo, oraz zapisków Katona Najmłodszego - nie takich znowu absurdalnych rozważań o świecie.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Absurdalne i offowe - tu.

W ostatniej, dziesiątej kategorii Teen zwyciężył Bieber Forever Stories - Prawdziwa miłość przemija.... Maciej Musiał, juror w tej kategorii, do nagrody głównej nominował także blog Trzy minuty, który istotnie w ciągu trzech minut potrafi zainteresować sobą czytelnika, oraz GoodGame Farmer - blog tematyczny, mówiący o popularnej grze sieciowej.

Pozostałe blogi wybrane przez internautów do finałowej dziesiątki kategorii Teen - tu.Czytaj też: Biszop nagrodzony trzykrotnie. Znamy laureatów Bloga Roku 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W tegorocznym konkursie na DO 2010 Roku głosowanie też będzie się odbywało za pomocą sms.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście pieniądze zebrane za smsy mają iść na szczytny cel, ale ja również nie jestem zwolenniczką głosowania smsowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Pana opinią - levy. Kto ze startujących w konkursie miał więcej znajomych, skłonnych wysłać SMS-a (nawet jeśli ci znajomi z internetem nie mają nic wspólnego) - ten miał szansę znaleźć się w czołówce. Po prostu zwykła podpucha organizatorów, a nawet cienka manipulacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 26.02.2011 07:56

Ten konkurs to podobno wielka ściema, a raczej niewiarygodny pokaz potęgi sms,ów.
Gdzie w czołówce są blogi np. Kominka? Zawsze mi się wydawało, że najpopularniejsze są blogi z największą ilością wejść nie wysłanych sms'ów.
Jak zwykle propaganda i ideologia dorabiana do zarabiania kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.