Facebook Google+ Twitter

Nie tylko nam doskwierają wysokie temperatury. Pamiętajmy o zwierzętach

Ekspedientki w sklepach nie nadążają uzupełniać lodówek z napojami. My wychodzimy z domu tylko wtedy, gdy musimy coś załatwić, zrobić zakupy,dotrzeć do pracy. Musimy jednak pamiętać, że nie jesteśmy sami.

W tak gorące lato wszyscy marzymy choćby o odrobinie cienia, zimnym prysznicu, czy o szklance lodowatej wody. Pamiętajmy, że nasi mali przyjaciele również cierpią z powodu zbyt wysokiej temperatury. Psy dyszą z gorąca, koty znikają na całe dnie w cieniu, a papugom czy kanarkom nie chce się śpiewać.

Podstawą, o której nie wolno zapomnieć, jest stały dostęp do świeżej, zimnej wody. Częściej niż zwykle powinniśmy zaglądać do miski, czy poidełka. Woda, która już "stoi" kilka godzin jest na pewno mniej smaczna i orzeźwiająca niż wymieniana regularnie, w krótszych odstępach czasu. Gdy musimy zostawić naszego pupila na kilka godzin samego w domu, warto dostawić np. drugą miskę, tak by na pewno starczyło płynu do naszego powrotu.

Osobny temat to jedzenie. Nasze psy, czy koty w takiej temperaturze często nie mają tak wielkiego apetytu jak wiosną. Nie ma się czemu dziwić. Trzeba pamiętać, że są one mniej aktywne, więcej czasu spędzają na wylegiwaniu się, toteż zapotrzebowanie na pokarm jest nieco mniejsze. Posiłki mogą być te same co w innych porach roku, ale warto czasem dorzucić coś na zimno. Znam jednego hodowce Alaskan Malamutów, który potrafił dawać swoim psiakom jedzenie prosto z zamrażalnika ( wcześniej ugotowane warzywa z mięsem ) i jego "stado" było wręcz zachwycone. Jednak nie każde zwierzę może tolerować taki sposób żywienia, dlatego czasem warto zapytać o podobne metody weterynarza.

Bez względu na panującą na dworze temperaturę, nasze zwierzęta potrzebują ruchu, poza tym psy muszą od czasu do czasu "odcedzić kartofelki". Tu warto również wprowadzić na czas upałów kilka zasad. Jeśli pozwala nam na to czas, warto tak rozplanować spacery, by te dłuższe odbywały się wcześnie rano , a także po zachodzie słońca. W środku dnia nie ma co przemęczać naszych psiaków, sami też przecież ograniczamy czas spędzany na słońcu do minimum. A gwarantuje każdemu, że spacerując przy świetle gwiazd sami doznamy niezwykłego orzeźwienia i zasypiać będziemy bardziej zrelaksowani.

Lato to czas wakacji, urlopów, czas spełniających się marzeń i wspomnień z dzieciństwa. Lato to także czas, w którym szczególną uwagę poświęcić trzeba naszym zwierzętom, tak by i one w długie zimowe wieczory miały za czym tęsknić...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.