Facebook Google+ Twitter

NIE TYLKO OPERA - Muzyczne odcienie miłości

KONCERT Z CYKU NIE TYLKO OPERA - KONCERT MUZYCZNE ODCIENIE MIŁOŚCI. TYM RAZEM WYSTĄPI DLA PAŃSTWA BERNADETTA GRABIAS – ARTYSTKA OBDARZONA PIĘKNYM GŁOSEM I WIELKĄ WRAŻLIWOŚCIĄ.

 / Fot. Teatr Wielki w ŁodziPrzed nami kolejna odsłona cyklu NIE TYLKO OPERA, czyli koncertów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem wystąpi dla Państwa Bernadetta Grabias, solistka TW w Łodzi i jedna z najzdolniejszych i wciąż rozwijających swoje możliwości techniczne i interpretacyjne artystek operowych młodego pokolenia, dysponująca przepięknym, unikalnym głosem o bardzo specyficznej, wyjątkowej barwie. Przy fortepianie zasiądzie Mariusz Drzewicki. Koncert poprowadzi Aleksandra Bęben. „Muzyczne odcienie miłości” 11 stycznia 2017 r. o godz. 18:30 w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Nie ma w historii muzyki bodaj jednego kompozytora, który nie zająłby się miłością, czy to na serio czy z przymrużeniem oka. A już twórcy operowi i liryki wokalnej najpełniej zdają się muzycznie wyrażać nastroje serca. Każdy z nich przy tym tworzył popisowe frazy, tak by wykonujący je śpiewacy nie tylko wzruszali do łez słuchaczy, ale by przy tej okazji mieli także możliwość wirtuozowskich popisów wokalnych. Nie wszystkim jednak się to udaje, dane jest to tylko najlepszym.
Bernadetta Grabias ma po temu wszelkie warunki – wszechstronna i czująca muzykę, obdarzona pięknym głosem i wielką wrażliwością znakomicie porusza się w świecie muzyki – od barokowego Glucka po rozrywkowego Lehára, od Donizettiego po Gershwina, od Saint-Saënsa po Bernsteina, a na współczesnych kompozytorach kończąc. A wszystko w mistrzowskim wykonaniu!

W programie m.in:
G. Donizetti, Faworyta - O mio Fernando
C. Saint-Saëns, Samson i Dalila - Dalila - Mon coeur s’ouvre a ta voix
St. Moniuszko, Hrabina - aria Broni - Szemrze strumyk
H.W. Gluck, Orfeusz i Eurydyka - Orfeusz - Che faro senza Euridice
L. van Beethoven, Adelaide
M. Musorgski, Gopak
F. Poulenc, Le Chemins de l’amour
A. Lara, Granada
P. Marczewski, Tango Lucy

Bilety w cenie 18 zł normalny/ 15 zł ulgowy
do nabycia:
na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.