Facebook Google+ Twitter

Nie tylko polityka stanęła na głowie

W Tyrolu Polacy wybudowali "dom na głowie". To drugi co do wielkości tego typu budynek na świecie.

Dom na głowie? Czemu, nie. Na taki pomysł wpadło 2 Polaków ze Szczecina, a dom do góry nogami, a dokładnie do góry piwnicą, właśnie teraz otworzył swoje podwoje w małej tyrolskiej wsi Terfens w pobliżu Innsbrucka.

Dom nie tylko stoi na głowie, jest także przechylony o ok. 8 stopni. Po wejściu do środka dostajemy małego wstrząsu, ponieważ tu też wszystko jest na opak.
Salon, kuchnia, łazienka czy garaż – niby urządzone, jak w normalnym mieszkaniu. Chociaż te przedmioty są nam doskonale znane, to odwrócony sposób ich rozmieszczenia, z lekkim nachyleniem, robi niezwykłe wrażenie. Szczególnie wiszący w garażu autentyczny VW Garbus. Dom ma przeszło 200 m. kw. i jest pod względem kubatury drugim domem "na opak" co wielkości na świecie. No i pierwszym, który ma wiszące auto w garażu.

Nie wszyscy zwiedzający wytrzymują takie wyzwanie dla zmysłów. Osoby z zaburzeniami błędnika lub chorobą lokomocyjną mogą mieć kłopoty i zdarza się, że zaliczają tylko pierwszą kondygnacje, tj....poddasze.

- Budowa nie była łatwa. Pracownicy mieli problemy z m.in. dziwacznymi kątami - mówi jeden z inwestorów, Marek Różański. Dodaje też, że na tym nie koniec. Wraz ze wspólnikiem Ireneuszem Głowackim zamierzają na pobliskim terenie stworzyć podziemną ekspozycję rzeźb lodowych, które w Austrii są bardzo popularne.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.