Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23210 miejsce

Nie tylko w terenie

Wyciągarka kojarzy się dziś z jazdą w terenie. Bez niej trudno sobie wyobrazić poważne off-roadowe wyzwania. Urządzenia te mają jednak wiele różnych zastosowań, związanych nie tylko z motoryzacją.

Dla off-roadowców jedna wyciągarka to za mało / Fot. Jacek PałuchaIlość zastosowań wyciągarek samochodowych jest ograniczona tylko ludzką wyobraźnią. To dlatego producenci tego sprzętu, jak Dragon Winch, mają tak szeroką ofertę produktów. Wyciągarki ręczne, elektryczne, albo hydrauliczne, małe wyciągarki do quadów i duże urządzenia do montowania na ciężarówkach, lub stacjonarne do stosowania w halach i na budowach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podstawową funkcją wyciągarki jest, jak sama nazwa wskazuje, wyciąganie pojazdów z trudnych sytuacji. Do perfekcji doprowadzili to uczestnicy rajdów terenowych. Przy pomocy „windy” jak nazywają to urządzenie, potrafią przejechać przeszkody które dla zwykłych śmiertelników wydają się nie do pokonania. Wyciągarkami wspomagają się na stromych podjazdach, asekurują się przy zjazdach i trawersach, wyciągają się z błota i rowów.

Ale dla wielu zawodów wyciągarka to niezbędne narzędzie pracy. Na co dzień korzystają z niej między innymi kierowcy pomocy drogowej. Załadowanie uszkodzonego lub zepsutego auta na lawetę nie było by możliwe bez wyciągarki. Przydaje się także do wyciągania wraków z rowów, zasp, czy błota.

Wyciągarki można znaleźć także na wozach straży pożarnej / Fot. Kuba KozalW podobny sposób korzystają z wyciągarek strażacy i ratownicy drogowi. Oprócz przeciągania rozbitych pojazdów, używają ich także do podnoszenia i usuwania innego rodzaju przeszkód, które blokują dojazd, lub coś przygniatają.

Dla leśników wyciągarka to nie tylko zabezpieczenie przed trudnymi sytuacjami w terenie, ale także narzędzie do wykonywania zrywki drzew. Oczywiście, do poważnej pracy służą specjalne maszyny, lub ciągniki z wyciągarkami hydraulicznymi, ale przy lżejszych pracach można się także wspomóc wyciągarką samochodową. „Windy” montują w swoich samochodach także niektórzy myśliwi – służą im do wciągania upolowanych zwierząt.

Wyciągarki pracują również na samochodach pogotowia energetycznego. Przy ich pomocy technicy rozciągają kable, często na odcinkach bardzo dużej długości. Wyciągarki pomagają też dotrzeć nawet w najbardziej niedostępne miejsca, gdzie potrzebna jest interwencja specjalistów.

W pracy pogotowia energetycznego również przydaje się wyciągarka / Fot. Grupa EnergaMotoryzacja to nie jedyne pole popisu dla wyciągarek. Takie urządzenia pracują też na budowach, w warsztatach i halach magazynowych. Mocuje się je na stałe do ścian lub stropów, albo do ruchomych wózków, dzięki czemu można nie tylko podnosić przedmioty w pionie, ale także przesuwać je w inne miejsce. W warsztatach samochodowych wyciągarki służą do wyjmowania i wkładania silników do naprawianych aut.

Wyciągarki mają jeszcze więcej zastosować – wiele osób szuka rozwiązań które odpowiadają ich potrzebom, wykorzystując do tego celu właśnie te urządzenia.

„Dbamy o to, by nasza oferta uwzględniała różne potrzeby użytkowników wyciągarek. Stąd w naszym asortymencie można znaleźć zarówno lekkie wyciągarki do quadów, jak i ciężkie, hydrauliczne wyciągarki do stosowania w holownikach. Mamy w ofercie wyciągarki ręczne, budowlane i oczywiście całą gamę wyciągarek do samochodów terenowych.” – mówi Jerzy Woźnicki dyrektor zarządzający, członek zarządu Dragon Winch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.