Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24932 miejsce

Nie ufaj obcym. Uwaga, oszuści chodzą po domach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-12-11 15:53

Mieszkańców Gdyni odwiedza para oszustów, przedstawiających się jako wolontariusze, których na kwestę wysłali pracownicy urzędu miasta. Twierdzą, że zbierają pieniądze na obiady dla dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół. Kłamią. Para oszustów to mężczyzna i kobieta w wieku około 20 lat.

– Dałam im 20 zł, bo powiedzieli, że to na tak szczytny cel jak dożywianie dzieci w szkołach - mówi Maria Markowska, emerytowana nauczycielka. – Od nich się dowiedziałam, że wszyscy moi sąsiedzi też wsparli tę akcję. Postanawiałam zapytać moją sąsiadkę, jaką kwotę ofiarowała na biedne dzieci. Moje zdziwienie było ogromne, gdy przyjaciółka powiedziała mi, że nic im nie dała, bo to na pewno byli oszuści. Zastanawiam się, jak tak można żerować na ludzkich uczuciach. Ja naprawdę chciałam pomóc dzieciom.

– Mnie powiedzieli, że kupią zabawki dla dzieci z domu dziecka – dodaje Stanisław Wojciechowski, mieszkaniec ul. Świętojańskiej. – Prosili o przynajmniej 50 zł. Nie miałem tyle, ale wsparłem akcję zbierania pieniędzy na podarunki dla dzieci. Dałem im 30 zł. Teraz wiem, że zostałem oszukany, a oni byli zwykłymi naciągaczami, którzy wykorzystują ludzką naiwności. Nigdy więcej nie dam pieniędzy takim „kwestarzom”. Wolę już kupić jakiś prezent i osobiście podarować go dzieciom.

Nie brakuje na dożywianie
Ewa Łowkiel, wiceprezydent Gdyni

– Nigdy pracownicy urzędu miasta nie wysyłali ludzi, żeby zbierali pieniądze po domach. W tym roku na dożywianie dzieci w szkołach przeznaczyliśmy 1,5 mln zł, więc pieniędzy na ten cel nie brakuje. Dzieci nie siedzą na lekcjach głodne. Obawiam się, że ta para kwestarzy to zwykli oszuści.

Mariusz Jabłoński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Hannalein
  • Hannalein
  • 01.08.2012 19:28

Niestety dałam się również nabrać tym naciągaczom, tym razem pojawili się w Starej Oliwie. Na potwierdzenie swoich słów pokazali mi jakieś pismo o legalności swojego procederu. Proszę na nich uważać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojtek
  • Wojtek
  • 13.02.2012 21:38

W Gdyni też uważajcie na "wolontariuszy" z "Sigmy". Ostatnio jeden chodził po Kamiennej Górze (gość koło 25-30 lat). Jak taki zapuka od razu dzwońcie na policje !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gdańsk Chełm
  • Gdańsk Chełm
  • 11.01.2012 16:58

W tym roku jakaś kobieta z "Sigmy" chodzi po Chełmie i zbiera po 20 zł na "dożywianie dzieci". Straszna ściema, oczywiście nie przekazałam pieniędzy. W zamian miałam dostać plastikowe czerwone serduszko i prestiż na osiedlu, bo złożyłabym podpis. ;]
nie dajcie się oszukać, lepiej kupić słodycze za te 20 zł i przekazać dzieciakom w domach dziecka niż w ręce oszustów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oksywie
  • Oksywie
  • 02.06.2011 16:26

Do mnie przyszła kobieta (jakiś chłopak też się kręcił po osiedlu) z Firmy Sigma czy jakoś tak. Podobno jest taka akcja tej firmy ze co roku zbierają na obiady dla dzieci. Dałem jej 20 zł i podpisałem się na liście. Jednak po chwili zrozumiałem ze to jest jakaś ściema. Dała mi jeszcze taką żółtą buźkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.