Facebook Google+ Twitter

Nie wahaj się Grzegorzu

PiS i SLD dzieli przeszłość - niemalże cała. Łączy teraźniejszość i przyszłość. Definiując, reguły współpracy z prawicą, lewica ma szanse na takie partnerstwo polityczne, jakiego nigdy nie osiągnie z hegemoniczną partią B. Komorowskiego, dla której zawsze będzie ubogą krewną.

Niewielkie, ale jednak znaczące 14-procentowe poparcie Grzegorza Napieralskiego stało się języczkiem u wyborczej wagi. Nie chciałbym, aby o przyszłości mojego kraju decydowały urazy. Dlatego proszę Jarosława Kaczyńskiego o wystosowanie przeprosin. SLD ma wiele na sumieniu, choć nie więcej niż aferalna PO. Nie wierzę, że Lew Rywin był przez kogokolwiek umocowany. Nie tylko, że nikt nie udowodnił winy polityków lewej strony. Oni nie mieli w jego machinacji żadnego politycznego interesu. Gabinet Leszka Millera pracował nad ukróceniem złowieszczego monopolu Agory.

Nikt nie zapłacił tak wielkiej ceny za obronę niezależności - od komercyjnego abordażu (za Kwiatkowskiego TVP dostawała nagrody i szczyciła się zyskami; wynik ujemny zanotowano pod kierunkiem Urbańskiego) - mediów publicznych, jak SLD-owski premier. Kto więc miał motyw do wywarcia zemsty na autorach ustawy ograniczającej rozbudowę imperium medialnego, jak nie Adam Michnik?

Prawica uległa antylewicowej histerii głównie dlatego, że służalczo legitymizowała się przed mediami, które władzą nad czasem wyznaczanym politykom w komunikacji z masami kupują sobie kolejne formacje. Zwyciężyło prostackie parcie na szkło!

Błąd populizmu - błąd przyłączenia się do A. Michnika w nagonce na niewygodnych "czerwonych baronów" - Jarosław Kaczyński chcąc nie chcąc odpokutowuje. Musi to jednak zrobić szczerze i względem osób, którym wyrządził krzywdę.

Torpedowany - przez uległą Platformie Obywatelskiej frakcję polityczną własnej partii - Leszek Miller kocha Polskę. Może troszkę inaczej, równie niedoskonale co Jarosław Kaczyński, ale i równie pragmatycznie. Zrządzeniem losu Miller powrócił do gry obciążony takim samym romansem z Samoobroną, co Jarosław Kaczyński. Mam nadzieję, że to jedyne nieprzyjemne skojarzenie. Obaj darzeni są zaufaniem "dołów", obaj dostrzegają asymetrię w relacjach państwo narodowe - korporacje międzynarodowe (banki, instytucje finansowe; korupcja, lobbing).

Do Millera przekonało mnie jego gorzkie wyznanie, o niedających się odeprzeć naciskach "zachodniego lobby". Jakże bliski był wtedy w swojej bezradności Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Rozgrywający państwa narodowe mocodawcy PO będą bardzo niezadowoleni z sojuszu prawicy z lewicą. To widać, słychać i czuć, w spektaklu urządzanym przez gazetę Wyborczą i TVN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To nieprawda, że można chodzić własnymi drogami, dążyć do własnych celów. W globalnej przestrzeni nigdzie nie jest autentycznie suwerennie.
Program lewicy bliższy jest liberalnym poglądom PO (liberalna lewica?) Retoryka liderow PiS i lewicy jest biegunowo różna.Może gdyby byli inni liderzy.....
Dobrze, że się wahasz Grzegorzu, gdybyś poparł PiS, straciłbyś moje poparcie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jou, to tak samo jak i Szwajcar, też co dziesiąty żyje w biedzie.
Najniższy zarobek roczyn jest tysiąc razy mniejszy od najwyższego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co dziesiąty Polak, choć pracuje, żyje w biedzie" - http://www.fzz.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1185:qniebezrobotniq-ale-yj-w-biedzie&catid=6:przegld-prasy&Itemid=13

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Uczniowie poczekają na mydło i papier toaletowy" - http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/wstydliwy-problem-w-polskich-szkolach,1495806

Komentarz został ukrytyrozwiń

A "MEN miał, a nie wydał. Aż 50 mln zł" - http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article632825/MEN_mial_a_nie_wydal_Az_50_mln_zl.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.