Facebook Google+ Twitter

"Nie walczę o to, by stać się pisarzem" - wywiad z Piotrem Rubikiem

Muzyk cieszący się największym zaufaniem Polaków. Właśnie wydał swoją pierwszą książkę z bajkami. Planuje stworzyć oratorium dla dzieci i otworzyć muzyczne przedszkole. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Piotr Rubik.

Piotr Rubik gościł w redakcji W24 / Fot. W24Swoją przygodę z muzyką na poważnie zaczął w przedszkolu - jako pięciolatek uczył się już grać na wiolonczeli. "Gdy wcześnie zaczniemy, mamy szansę dojść do dużych sukcesów" - zapewnia Piotr Rubik. Jemu się to udało - odebrał pełne wykształcenie muzyczne i zaczął dźwiękami podbijać nasz kraj. Większość skomponowanych przez niego utworów, jak chociażby "Psalm dla Ciebie" czy "Niech mówią, że to nie jest miłość", to przeboje. Mimo że od jego spektakularnego sukcesu minęło już kilka lat, on, jak pokazują badania, cały czas przez Polaków darzony jest olbrzymim zaufaniem.

Cały czas też koncertuje - zarówno w Polsce, jak i za granicą. "Moje koncerty są bardzo duże, w związku z czym są trudne i ryzykowne w organizacji" - podkreśla kompozytor. Już wkrótce posłuchać jego utworów na żywo będą mieli Słowacy, którzy pokochali Piotra Rubika. "Jestem bardzo popularny na Słowacji - będę tam już piąty raz" - cieszy się. Oprócz tego, jego muzyka dociera także do innych krajów - na przykład jakiś czas temu telewizja w Brazylii wyemitowała koncert "Tu Es Petrus".

Gościem W24 w ramach cyklu Niedawno na rynku pojawiła się pierwsza książka jego autorstwa - "Bajki z zielonego lasu". "To pewien ewenement w mojej twórczości i podchodzę do tego na kompletnym luzie" - przyznaje Piotr Rubik. "Nie walczę o to, by stać się ikoną pisarstwa" - dodaje. W książce znalazły się bajki, które muzyk opowiadał swojej córce Helence - zresztą ona też jest ich główną bohaterką. "Wszystko było jedną wielką improwizacją na temat przygód różnych zwierząt w lesie, więc musiałem to sobie przypomnieć i spisać" - wyjaśnia. Kompozytor zapewnia, że jego dzieci słuchały tych bajek z dużym zaciekawieniem i ma nadzieję, że gdy inni rodzice będą je czytać swoim pociechom, będzie podobnie.

Jednak wydanie bajek to nie jedyny zawodowy zwrot Piotra Rubika w stronę dzieci. "Córki bardzo pozytywnie namieszały mi w życiu" - śmieje się kompozytor. Jakiś czas temu nagrał wspólnie z córką utwór "Piosenka dla Helenki", teraz skomponował "Kołysankę dla Alicji" - dedykowaną swojej młodszej pociesze. Cały czas pracuje również nad pierwszym na świecie oratorium dla najmłodszych, a także planuje wkrótce otworzyć przedszkole muzyczne.

Obejrzyj cały wywiad z Piotrem Rubikiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.