Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7089 miejsce

Nie Warszawa, nie Kraków - Zamość. To miasto kochają turyści

W minionym tygodniu, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Sosnowe Zacisze” w Suśccu odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczny sezon turystyczny na Zamojszczyźnie. W 2011 roku do Zamościa przyjechało ok. 290 tys. turystów, czyli 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

 / Fot. Tadeusz KowalskiSpotkanie odbyło się w ramach XXXII Święta Światowego Dnia Turystyki pod hasłem "Turystyka - łączenie kultur". Uczestniczyli w nim przedstawiciele branży turystycznej oraz władz samorządowych miast i gmin regionu zamojskiego. Gospodarzami spotkania byli Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna "Zamość i Roztocze".

Podczas spotkania prezydent Zamościa Marcin Zamoyski wręczył wyróżnienia za wieloletnie popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, historii i atrakcji turystycznych miasta. Wyróżnieni zostali przewodnicy: Ewa Pasieczna, Bogusław Lipka oraz Wojciech Łosiewicz, a także dziennikarka Anna Brzozowska oraz Jacek Feduszka, autor wielu publikacji o historii miasta. Wyróżnione zostały również instytucje: Zamojskie Bractwo Rycerskie, Koło Przewodników Terenowych PTTK w Zamościu oraz Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej.

Prezydent miasta Zamościa Marcin Zamoyski / Fot. Tadeusz KowalskiPrezydent Zamościa Marcin Zamoyski w swoim wystąpieniu podsumował najważniejsze zjawiska mijającego sezonu turystycznego. Z szacunków i danych opracowanych przez podmioty świadczące usługi turystyczne wynika, że od 2003 roku utrzymuje się tendencja wzrostowa liczby turystów odwiedzających Zamość. W 2011 r. do Zamościa przyjechało ok. 290 tys. turystów, co stanowi 8,5-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Turyści twierdzą, że Zamość jest atrakcyjniejszy niż Warszawa, Gdańsk czy Kraków - tak wynika z badań przeprowadzonych przez studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie pod kierunkiem Anny Jawor pt. "Percepcja Zamościa przez turystów". Polegały one na „obserwacji uczestniczącej" oraz wywiadach kwestionariuszowych, którymi objęto nie tylko Polaków, ale także gości m.in. z Australii, Rosji, Argentyny, Niemiec, Francji i Ukrainy.

Jedno z zamojskich podwórek / Fot. Tadeusz KowalskiW Zamościu turystom najbardziej podoba się szeroki zakres prac modernizacyjnych, zwłaszcza pięknie odrestaurowane zabytki Starego Miasta i oryginalne podwórka oraz mieszkający ludzie, którzy są ciepli, serdeczni i bardzo otwarci. Z badań wynika też, iż 97 procent przebadanych uznało wizytę w Zamościu za udaną, a 81 procent stwierdziło, że miasto im się podoba lub wręcz zachwyca. Większość zadeklarowała, że jeszcze tu wróci, a niemal wszyscy stwierdzili, że to samo polecą swoim znajomym. I wierzcie mi, naprawdę warto!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

836 lajków!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.11.2011 22:02

Może ogólnie zamknąć ten portal i przenieść się powinniście na fejsbuka ?
Skoro taki opiniotwórczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W roku 2010 latem byłam w Zamościu, krótko. Marzyłam o tym od dawna. Jestem krakowianką i kocham swoje miasto miłością bezkrytyczną, ale Zamość spodobał mi się niewiarygodnie. To rzeczywiście perła architektury i przepięknie odrestaurowywana. Nie dziwię się opinii tych, którzy mieli okazję pobyć tam trochę dłużej. Gratuluję mieszkańcom i władzom miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszczanin
  • Mieszczanin
  • 22.11.2011 22:42

Mieszkam w tym mieście od urodzenia i nie zamieniłbym go na żadne inne <3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z moim przedmówcą. Zamość to miasto idealne:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamość to miasto idealne jest i basta, dlatego warto do niego wracać.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam, że Zamość pięknieje. Byłem tam rok temu i już wtedy postanowiłem za jakiś czas odwiedzić to miasto (i nie tylko) ponownie.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

O szwedzkim stole pisałem w W24 - link

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 01.11.2011 04:47

Kto był to wie ,ze jest przepiękny, ale nie wszyscy wiedza ,ze tu został wynaleziony znany w całym świecie szwedzki stół (smorgasboard).Szkoda,ze nie opatentowany, byłoby kasy jak grzybów w roztoczańskich lasach. W tych lasach można tez natknąć się na przemiłe krasnoludki, o których tak pięknie pisze Pani Lusia Filipska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miasto przeurocze w cudownym otoczeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.