Facebook Google+ Twitter

Nie wiadomo, czy kuter, który zatonął to był WŁA 127

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 14:14

Duńskie służby ratownictwa morskiego nie mogą oficjalnie potwierdzić, że jednostką, która zatonęła w czwartek na południe od Bornholmu, był polski kuter WŁA 127. Informacje taka podają duńskie media.

Pierwsza taką wiadomość przekazała lokalna bornholmska stacja telewizji publicznej TV2. Poinformowała, że duńskie Dowództwo Operacji Morskich - SOK, które koordynuje akcje ratunkowe na duńskich wodach morskich, jeszcze nie otrzymało od polskich władz urzędowego zawiadomienia o zaginięciu kutra WŁA 127.- Nie jesteśmy więc w 100 procentach pewni, czy taki kuter rzeczywiście zatonął" - oświadczył przedstawiciel SOK.

W trakcie akcji ratunkowej, w której uczestniczyło 18 jednostek pływających, w tym okręty ratunkowe marynarek duńskiej, szwedzkiej, fińskiej i polskiej, cztery helikoptery oraz samolot obserwacyjny, przeszukano obszar morza o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych.

Znaleziono ślady katastrofy morskiej, w tym plamę ropy na powierzchni wody, koła i pustą tratwę ratunkową, należące do kutra WŁA 127. Nie wystarcza to jednak do formalnego stwierdzenia zatonięcia polskiej jednostki rybackiej. Najpierw polski właściciel musi zgłosić fakt jej zaginięcia - twierdzą przedstawiciele SOK.

Na pokładzie kutra było pięciu polskich rybaków.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.