Facebook Google+ Twitter

Nie wolno się zamykać!

Jeszcze kilka miesięcy temu nie dopuszczałem możliwości, że mógłbym zajmować się czymś innym niż dziennikarstwem i prowadzeniem, a także organizacją imprez sportowo-kulturalnych.

 / Fot. OscarWszystko zmieniło się niespełna 60 dni temu, kiedy po obronie tytułu magistra Stosunków Międzynarodowych, zaproponowano mi pracę w branży motoryzacyjnej.

Jak wiadomo nie od dziś, w mediach dzieje się coraz gorzej, sprzedaż spada, etaty są cięte, a o nowe miejsca pracy w tej branży niezwykle ciężko bez względu na umiejętności czy dyplom.
Jeśli mowa o nowej profesji to dokładnie trzeba podkreślić, że chodzi o niezwykle popularny w ostatnich latach, jakim niewątpliwie jest serwis turbosprężarek.

Do moich zadań należy pozyskiwanie klientów, promocja, marketing. Monitorowanie rynku związanego z turbinami.
Podejmując pracę w firmie P.H.U Oscar zależało mi przede wszystkim na odskoczni od dziennikarstwa , chęci sprawdzenia się w innej rzeczywistości, a wykorzystując swoje kontakty i możliwości nabyte w czasie przygody z żurnalistyką – spróbować wdrożyć je do innej dziedziny.

Zaufało nam już wielu klientów, przedsiębiorców, serwisów samochodowych oraz firmy transportowe nie tylko na terenie całego kraju, ale i
Europy – Niemcy, Czechy, Holandia, Austria, Słowacja, Słowenia, Rosja, Litwa, Ukraina, Irlandia, Anglia.
Nasze zaplecze maszynowe oraz nasza wykwalifikowana kadra, która jest w jednym składzie od początku istnienia firmy ( ponad 10 lat), biorąca udział w różnego typu szkoleniach związanych z regeneracją turbosprężarek, w firmach, producentów maszyn do regeneracji turbosprężarek, pozwala świadczyć nam
usługi najwyższej jakości.

Czym zatem, tak naprawdę są turbiny i do czego służą?

Turbina jest urządzeniem maszynowym, które pobiera siłę przepływu i wytwarza ją do ponownego wykorzystania. Zasada działania turbiny egzystowała już
w czasach starożytnych. Główne turbiny o zbliżonej konstrukcji do teraźniejszych egzystowały wyprodukowane w XIX wieku dzięki staraniom Parsonsa i de Lavala. Gdy porównamy siłę jaką dostarcza turbina i inne napędy okazuje się, że taka sama moc jest generowana przy znacznie mniejszej masie silnika. Dlatego również turbiny są stosowane w tych systemach, gdzie niezbędna jest duża moc, a zarazem nie moglibyśmy sobie pozwalać na poważne wymiary silnika.

http://turbo-oscar.pl/

Używanie turbin to także ważne posunięcie w kierunku ekologii. Aby napędzić turbinę nie jest potrzebne nam żadne paliwo. Istotne znaczenie ma to, iż turbina posiada stabilny moment obrotowy na wale. Turbina posiada także mało detali kinetycznych za to prędkość turbiny jest znacząca.
Turbodoładowanie jest systemem, które ma na celu zwiększenie dostarczanej mocy przez silnik. Turbosprężarka zwiększa skuteczność, efektywność pracy silnika poprzez wtłoczenie pomocniczej części powietrza co powiększa skuteczność spalania paliwa.

Aktualne napędy wyposażone w turbodoładowanie generują, aż
o 50% mniej NOx i CO2 jak to ma miejsce w wypadku typowych napędów.

To kilka najistotniejszych informacji związanych z turbosprężarkami. Firma, w której pracuje, przede wszystkim zajmuje się regeneracją, skupem i sprzedażą turbin.

Co skusiło mnie do „przebranżowienia się” ?
Na pewno chęć współpracy z nowymi ludźmi w prężnie działającym zespole, bo jest to dział niezwykle ważne i ta branża ma spore perspektywy. Bez względu na silniki hybrydowe czy inne wynalazki świata motoryzacji, na świecie jest tak wiele samochodów, że regeneracja turbosprężarek – będzie zawsze potrzebna!

Czy sobie poradzę? Nie mam wyjścia , dziś są takie czasy, że nie można zakładać, że coś się nie uda, trzeba mieć marzenia, ale twardo realizować swoje cele.

Aha, ten sport, który od dzieciństwa mi towarzyszył, jest nadal. Jestem już zmęczony pisaniem o sporcie, wole o nim opowiadać, prowadzić gale sportów walki, czy mecze drużyn zespołowych. Z czasem człowiek się wypala w jednej dziedzinie, ale zyskuje bodźce do działania w innej profesji.
Nie wolno zamykać się na jedną specjalizację, tylko trzeba mieć „otwartą głowę”

A tu można nas znaleźć:
www. turbo-oscar.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.