Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23556 miejsce

"Nie wstydzę się tego, że gram pop" - wywiad z Magdą Wójcik

Swoje pierwsze kompozycje stworzyła w wieku kilku lat. Od osiemnastu lat wokalistka zespołu Goya. Ma na koncie też solowy album. Nie zabiega o popularność. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Magda Wójcik.

Wokalistka Magda Wójcik gościła w redakcji W24 / Fot. W24Muzyką zainteresowała się już jako mała dziewczynka i dziś nie wyobraża sobie bez niej życia. Już jako kilkulatka w przedszkolu wprawiła wszystkich w zdumienie, gdy zagrała na pianinie jedną z dziecięcych piosenek. Rodzice zapisali ją na zajęcia do szkoły muzycznej, a zaraz później w jej domu znalazło się pianino. "Już wtedy miałam potrzebę tworzenia" - wyznaje Magda Wójcik. "Mimo mojego młodego wieku, nie chciałam odtwarzać zasłyszanych gdzieś utworów, ale zależało mi, by samej komponować" - dodaje. Później zaczęła też grać na gitarze i z roku na rok muzykowanie pochłaniało ją coraz bardziej.

Jak przyznaje, komponować zaczęła już jako kilkulatka, jednak swoją pierwszą poważną piosenkę napisała, mając dwanaście lat. Tekst tego utworu nawoływał do troski o naszą planetę i zaprzestania zabijania fok. Z czasem zaczęła już tworzyć kompozycje opowiadające o swoich pierwszych zauroczeniach czy zawodach miłosnych. "Najpierw pisałam głównie do szuflady, a już jako szesnastolatka zaczęłam jeździć na różne przeglądy, gdzie śpiewałam swoje piosenki" - wspomina artystka. Po jednym z festiwali zadzwonił do niej szef jednej z warszawskich firm fonograficznych i zaproponował wydanie debiutanckiego krążka.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Przeprowadziła się z Krasnegostawu do Warszawy i zaczęła szukać tutaj muzyków, z którymi będzie mogła nagrać album. Udało jej się ich znaleźć zupełnie przypadkiem na korytarzu w szkole muzycznej, w której rozpoczęła naukę. „Bardzo szybko okazało się, że nadajemy na podobnych falach” – podkreśla Magda Wójcik. Wokalistka podjęła decyzję, by nie sygnować albumu jej imieniem i nazwiskiem, ale by stworzyć zespół Goya. Jednak z solowej działalności też zupełnie nie zrezygnowała, gdyż cztery lata temu wydała swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną "Utkane z wyobrażeń" i zapowiada, że pewnie wkrótce pojawi się też kolejna.

Przez osiemnaście lat działalności grupa Goya stworzyła wiele hitów - takich jak: "Tylko mnie kochaj", "Smak słów" czy "Mój". Muzykom udało się też wypracować dobrą pozycję na rynku i stworzyć charakterystyczny styl, rozpoznawalny już po pierwszych dźwiękach utworów. Co ciekawe, wszystko to udało im się osiągnąć bez bywania na bankietach czy pojawiania się na okładach kolorowych magazynów. "Nie zabiegam o swoją popularność, najważniejsza jest dla mnie popularność naszych piosenek" - podkreśla Magda Wójcik. Zespół ma już na koncie sześć krążków, a obecnie rozpoczyna pracę nad kolejnym. "Nigdy nie zakładamy, w jakiej stylistyce chcemy nagrać płytę – mamy nadzieję, że zaskoczymy samych siebie i naszych fanów" - zaznacza wokalistka.

Obejrzyj cały wywiad z Magdą Wójcik:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.