Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24076 miejsce

Nie wszyscy pasażerowie cieszą się z Pendolino. Pasażerowie domagają się tańszych połączeń między Warszawą i Krakowem

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-12-14 14:34

14 grudnia nastąpiła zmiana rozkładu jazdy pociągów. Wraz z nią zniknęły tanie połączenia np. między Krakowem a Warszawą. Ich miejsce zajęło drogie Pendolino, na które stać niewielu podróżnych.

 / Fot. By Kabelleger / David Gubler (http://www.bahnbilder.ch) (Own work: http://www.bahnbilder.ch/picture/628) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)PKP cieszy się, że wjechały dziś na tory pociągi Pendolino i uważa to za wielki sukces. Wraz z PKP cieszą się i podróżni, ale tylko ci posiadający zasobny portfel, którzy nie odczują kosztów podróży. Pozostali są niezadowoleni, że nie będzie już pociągów "Matejko" (Przewozy Regionalne) oraz TLK (Intercity). Bilety w tych pociągach na trasie Kraków-Warszawa kosztowały 54 zł.

Czytaj także: 14 grudnia wszedł w życie nowy rozkład pociągówGazeta Wyborcza (oddział Kraków) przygotowała petycję skierowaną do minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak.

"Szanowna Pani Minister,

Wraz z pierwszym odjazdem pociągów Pendolino ze stacji Kraków Główny rozpoczyna się nowa era w polskiej kolei. Niestety, ta zmiana na lepsze pociąga za sobą również wyraźną zmianę na gorsze dla podróżnych, regularnie korzystających z usług PKP na trasie Kraków - Warszawa - Kraków.

Likwidacja pociągu 'Matejko' Przewozów Regionalnych oraz pociągów TLK IC oznacza, że podróżni na tej trasie skazani są wyłącznie na bilety drogie lub bardzo drogie. Szybka podróż pomiędzy dwoma największymi miastami w kraju będzie więc możliwa tylko dla osób zamożnych. To uderzająca niesprawiedliwość - wszyscy obywatele, niezależnie od dochodów, mają takie samo prawo do korzystania z Centralnej Magistrali Kolejowej, z całej sieci kolejowej..."

Pełen tekst można przeczytać na stronie Gazety. Klikając w ten link można również dołączyć do protestujących i podpisać petycję.

Jest szansa, że dzięki zaangażowaniu społeczeństwa uda się zebrać odpowiednią ilość podpisów, które spowodują zmianę decyzji i doprowadzą do powrotu tanich pociągów na trasie Kraków-Warszawa w czasie porannych i popołudniowych godzin.

Petycję jako pierwszy poparł prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.