Facebook Google+ Twitter

NIE WSZYSCY SĄ ŹLI

Prawie każdego dnia słyszymy w mediach lub czytamy w gazetach o złym zachowaniu młodzieży( szczególnie tej gimnazjalnej) nie inaczej jest w Sulęcinie.

Wiele razy podczas spaceru
słyszałem od mieszkańców, jak to źle
zachowują się nasi gimnazjaliści, ale
drodzy sulęcinianie, nie wszystkie nastolatki są złe. Jak się dowiedziałem
od znajomej nauczycielki( dane do wiadomości red.) wielu uczniów sulęcińskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II odnosi sukcesy sportowe, w konkursach i pomaga innym ludziom dowodem na tę pomoc jest działająca od
kilku lat sekcja wolontariatu.
Uczniowie chcący działać społecznie na rzecz ludzi potrzebujących w tym roku szkolnym mogli zapisać się do jednej z dwóch sekcji Szkolnego Wolontariatu (w poprzednich latach działały także 2 inne sekcje: na rzecz przedszkolaków oraz potrzebujących pomocy domowej):
• na rzecz osób starszych (uczniowie opiekują się podopiecznymi DPS w Tursku)
na rzecz dzieci z Parafialnej Świetlicy (organizują czas wolny, pomagają w odrabianiu lekcji), a wracając do pomocy przy sulęcińskiej parafii nie zapominają o niepełnosprawnych ze Wspólnoty „ Wiara i Światło. wolontariusze organizują akcje charytatywne (Paczki świąteczne dla dzieciaków ze świetlicy Caritas, sprzedaż babeczek wielkanocnych)
- uczestniczą w szkoleniach; w grudniu 2012 r. ukończyli szkolenie dla wolontariuszy w formie warsztatowej połączone z wizytą studyjna w Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gorzowie Wlkp. Przeszkoleni zostali także opiekunowie wolontariatu.
- przyłączają się do akcji ogólnopolskich, obecnie trwa w szkole zbiórka okularów na potrzeby Fundacji Redemptoris Missio z Poznania, z którą opiekunka szkolnego wolontariatu nawiązała współpracę ponad 8 lat temu
• Do wolontariatu należy ponad 50 uczniów z klas 1-3, w tym kilku chłopców.
wolontariusze organizują akcje charytatywne (Paczki świąteczne dla dzieciaków ze świetlicy Caritas, sprzedaż babeczek wielkanocnych)
- uczestniczą w szkoleniach; w grudniu 2012 r. ukończyli szkolenie dla wolontariuszy w Przeszkoleni zostali także opiekunowie wolontariatu.
To tylko niektóre przykłady tego, że nie można wszystkich mierzyć jedną miarą. Zachęcam do szerszego zapoznania się działalnością uczniowską, bo współczesny gimnazjalista to nie tylko osoba nadużywająca alkohol i inne używki, ale również sumienny uczeń wrażliwy na potrzeby innych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: gimnazjum


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.