Facebook Google+ Twitter

Nie wydajemy unijnych dotacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 07:33

Z planowanych na ten rok 17 miliardów złotych unijnych pieniędzy rząd wydał tylko 800 milionów - pisze "Gazeta Prawna". To zaledwie pięć procent rocznego planu wydatków.

Gazeta przypomina, że rząd założył wykorzystanie w tym roku 16,8 miliardów złotych z unijnych dotacji. Natomiast w latach 2007-2013 Polska ma do wykorzystania 67 miliardów euro, a do końca marca zrealizowała 1,7 miliarda złotych, co stanowi 0,56 procenta całej puli.

"Gazeta Prawna" pisze, że najgorzej jest w programie Infrastruktura i Środowisko, w którym z blisko 28 miliardów euro wydano tylko 16,9 milionów złotych. Znacznie lepiej, jak pisze dziennik, jest w Ministerstwie Rolnictwa, które beneficjentom na wsi wypłaciło 7 miliardów złotych z 17 miliardów euro do wykorzystania.

Cytowany przez gazetę ekspert do spraw funduszy unijnych Jerzy Kwieciński uważa, że za tak małym wykorzystaniem unijnych dotacji stoi zbyt duża liczba urzędów, które zajmują się wydatkowaniem tych funduszy.
Dziennik podkreśla, że w 2010 roku Polska będzie po raz pierwszy rozliczna przez Komisję Europejską z ilości wydatkowanych pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.