Facebook Google+ Twitter

Nie wyrzucajcie Wenty!

Może warto zacząć być mądrym "przed", żeby się nie okazało, że po odejściu Pana Wenty nasz szczypiorniak na wieki zaginie w 3. lidze, nawet nie światowej, tylko europejskiej.

Nie minęło kilka godzin od porażki naszych szczypiornistów, a już "jak zwykle" podnoszą się głosy, że trener be. Gdyby do osiągnięcia następnych sukcesów wystarczyłoby "wyrzucenie" trenera Wenty, byłbym pierwszym, który głosowałby "za". A sprawa wcale nie jest taka prosta i jednoznaczna. Tym, którzy już zapomnieli, proponuję lekturę tekstów o wynikach naszej reprezentacji sprzed kilkunastu lat.

I jeszcze jedna drobna-niedrobna kwestia. Myślę, że warto również zadać sobie odrobinę wysiłku i prześledzić drogę życiową i sportową Trenera. Jestem oczywistym wrogiem oceniania kogokolwiek na podstawie jednej przesłanki, jednego zdarzenia. No bo cóż może być bardziej niesprawiedliwe od uproszczonych ocen i co gorsza, podejmowanych na ich podstawie decyzji. I nie zamierzam bronić Pana Wenty tylko za zasługi, choć są one niebagatelne. Uważam, że powinien pracować z reprezentacją Polski w piłce ręcznej z zupełnie innych powodów. Posiada kwalifikacje, posiada doświadczenie i charyzmę.

Pamiętajmy, że nie jest przypadkiem funkcjonowanie terminu czasowego "jedna Wenta". To nie przypadek, ani epizod, to symbol charakteryzujący siłę, którą sam posiada. Siłę, którą potrafi przekazać swoim podopiecznym. I jeszcze jedno na zakończenie. Pan Trener Wenta nic już "nie musi", ale zwyczaj nie "chce". Niech robi swoje, bo robi to dobrze, tylko żeby mu nikt nie przeszkadzał. I niech choć raz okaże się, że Polacy nie są mądrzy tylko "po", ale potrafią docenić kogoś ważnego i wartościowego, zanim zrobią to inni. Mając wrażenie, że może tekst jest nazbyt naładowany patosem chciałbym zadeklarować, że nigdy niestety nie spotkałem się osobiście z Panem Trenerem Wentą. Chciałbym tylko móc oglądać kolejne sukcesy naszych szczypiornistów prowadzonych przez ewidentnego fachowca. Po prostu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jacek
  • Jacek
  • 10.04.2012 14:11

Wielki ekspertem nie jestem, jednak nie można być dobrym trenerem dwóch drużyn. Albo kadra albo klub. Nie przekonuje mnie że trener Wenta prowadził klub niemiecki i kadrę Polski . Inne uwarunkowania inni ludzie. Nawet siatkarze mają oddzielnego trenera . Mówię ty o panu Nawrockim który też się starał o kadrę będąc trenerem Skry. Każdy mecz to jest takie duże obciążenie fizyczne i psychiczne że trener Wenta nie ma czasu zregenerować się. Wg mnie powinien zostać trenerem kadry i podarować sobie klub.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.
  • K.
  • 10.04.2012 12:47

Nic dodać nic ująć. Prawdziwi fani szczypiorniaka, wiedzą co dla polskiej piłki ręcznej zrobił Trener Wenta. Dużym błędem byłoby odsunąć tak doświadczoną osobę od polskiej reprezentacji. Korzystając z okazji dziękuję i Trenerowi i chłopakom za wszystkie emocje - sobotni mecz przypomniał mi dlaczego kocham ten sport. Szkoda, że nie zobaczymy Was na Olimpiadzie. Mimo wszystkich, "życzliwych", typowo polskich "grajdołkowych" komentarzy - Jesteście Wspaniali!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram wniosek zawarty w tytule artykułu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.